20-letni Irakijczyk ściął drzewo i... przeszedł po nim przez rzekę do Polski [ZDJĘCIA]

Polska
20-letni Irakijczyk ściął drzewo i... przeszedł po nim przez rzekę do Polski [ZDJĘCIA]
Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Straż Graniczna zatrzymała 20-letniego Irakijczyka, który nielegalnie przekroczył polsko-ukraińską granicę na Sanie. Do przeprawy przez rzekę wykorzystał… ścięte siekierą po stronie ukraińskiej drzewo.

Jak poinformował w piątek st. chor. Piotr Zakielarz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, razem z Irakijczykiem funkcjonariusze SG z placówki w Stuposianach zatrzymali też 28-letniego obywatela Ukrainy, który zamierzał go przewieźć w głąb Polski.

 

Rzeka wezbrała

 

Obaj cudzoziemcy zostali zatrzymani podczas patrolowania miejscowości nadgranicznych. Podróżowali volkswagenem na polskich numerach rejestracyjnych. Podczas kontroli okazało się, że pasażer wieziony przez Ukraińca nie miał żadnych dokumentów.

 

BOSG

 

 

- Funkcjonariusze ustalili, że to 20-letni obywatel Iraku, który polsko-ukraińską granicę przekroczył nielegalnie w miejscu, gdzie przebiega ona wzdłuż rzeki San. Do przeprawy przez rzekę wykorzystał ścięte za pomocą siekiery po stronie ukraińskiej drzewo. Pomysłowość imigranta najprawdopodobniej wynikała z wysokiego poziomu wody na rzece - zauważył Zakielarz.

 

Dodał, że narzędzie wykorzystane do ścięcia drzewa zostało po ukraińskiej stronie.

 

Pół roku pozbawienia wolności

 

BOSG

 

Obywatelowi Iraku za nielegalne przekroczenie granicy wymierzono pół roku pozbawienia wolności z zawieszeniem na 2 lata, a następnie przekazano stronie ukraińskiej w ramach readmisji.

 

Karę pozbawienia wolności w zawieszeniu wymierzono również Ukraińcowi, który udzielił pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy państwowej, złamał reguły porządku publicznego i nie spełniał celu wjazdu na terytorium Polski. Nakazano mu powrót na Ukrainę i nałożono zakaz wjazdu do Polski i krajów Schengen przez 5 lat.

 

PAP

bas/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie