"Lód na drodze, auta w rowach na A4". Wypadek za wypadkiem po śnieżycach

Polska
"Lód na drodze, auta w rowach na A4". Wypadek za wypadkiem po śnieżycach
PAP/Tomasz Wojtasik

Szczególnie niebezpiecznie jest na drogach w powiecie legnickim oraz polkowickim. W ciągu kilku godzin doszło tam do kilku poważnych wypadków, które sparaliżowały ruch na autostradzie A4. Jak informuje Ratownictwo Powiatu Polkowickiego, kierowcy w wielu miejscach mają trudności z podjechaniem pod górę. Internauci alarmują, że na trasę nie wyjechały pługi i piaskarki.

Na miejscu wypadków na A4 pracowali strażacy z legnickich jednostek ratowniczych oraz służby z Chojnowa, Jawora i Złotoryi (woj. dolnośląskie). Są osoby poszkodowane. 

 

 

"Nie ma mowy o hamowaniu"

 

O utrudnieniach na A4 poinformowała polsatnews.pl jedna z internautek, prosząc o "nagłośnienie tego tym, co się dzieje na trasie. Jest lód na drodze, auta w rowach, a piaskarki nie ma. Koszmar. Mąż jedzie 10 km/h. Tworzą się korki. Nie ma mowy o hamowaniu, ludzie co chwile włączają awaryjne. Na drodze, pod warstwą śniegu znajduje się lód". 

 

Do innego wypadku doszło pod Polkowicami, gdzie samochód wpadł do rowu. Podobna sytuacja miała miejsce w okolicach Gaworzyc, również w woj. dolnośląskim.

 

Opady śniegu i nieostrożna jazda doprowadziły do wypadku w gminie Chocianów, gdzie dachował samochód osobowy. Tam również pracują strażacy, próbując odblokować trasę.

 

Śnieżyca sparaliżowała również Warszawę. Utrudnienia panują na drogach dojazdowych i na kolei. Z powodu awarii urządzenia sterującego ruchem występują utrudnienia w kursowaniu pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich.

 

Wypadek na Drodze wojewódzkiej nr 801 w kierunku Puław. Film przesłał KujawaM. 

 

 

Opady śniegu utrudniają jazdę również w miastach wschodniej Polski. Trudna sytuacja panuje w Lublinie.

 

Poniżej prezentujemy film ze stolicy Lubelszczyzny przesłany przez pana Pawła.

 

 

 

polsatnews.pl

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie