Zima zaatakowała Warszawę: tłumy oczekujących na Dworcu Centralnym, problemy z komunikacją miejską

Polska

Z powodu awarii urządzenia sterującego ruchem występują utrudnienia w kursowaniu pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich - podał Zarząd Transportu Miejskiego. Nawet 2 godziny spóźnienia mają pociągi dojeżdżające z południa Polski na Dworzec Centralny. Z powodu padającego śniegu występują utrudnienia w kursowaniu pojazdów komunikacji miejskiej.

Jak przekazano wybrane pociągi, kursujące planowo przez stację Warszawa Śródmieście , mogą być kierowane przez stację Warszawa Centralna, z pominięciem stacji: Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle, Warszawa Stadion. 

  

 

Wprowadzono wzajemne honorowanie biletów ZTM i KM w pociągach SKM i KM na odcinkach obsługiwanych przez linie SKM.

 

ZTM podał również, że z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych występują utrudnienia w kursowaniu pojazdów komunikacji miejskiej w obszarze aglomeracji warszawskiej.

 

 

Nawet dwie godziny spóźnienia mają pociągi dojeżdżające z południa Polski na Dworzec Centralny - piszą pasażerowie w mediach społecznościowych. 

 

Możliwe są opóźnienia linii komunikacyjnych. "W przypadku braku przejazdu, pojazdy mogą być kierowane na trasy objazdowe, przebiegające najbliższymi przejezdnymi ciągami" - poinformowano.

 

polstanews.pl

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie