Były sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta powołany do rady nadzorczej PZU

Biznes
Były sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta powołany do rady nadzorczej PZU
Polsat News

Maciej Łopiński został powołany do rady nadzorczej PZU SA - poinformowała spółka w komunikacie. Łopiński był sekretarzem stanu, a następnie szefem Gabinetu prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a ostatnio był sekretarzem stanu w kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy.

"Dzisiaj Maciej Łopiński został powołany do rady nadzorczej PZU SA. Ma blisko 25-letnie doświadczenie menedżerskie i nadzorcze w spółkach kapitałowych" - poinformowano w poniedziałkowym komunikacie.

 

Łopiński jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego. Pracował między innymi jako menedżer w Agencji Rozwoju Pomorza SA oraz firmach Przekaz, Prasa Bałtycka i Grupie Zarządzającej "Pomerania" SA. Był członkiem rad nadzorczych PZU Asset Management, KGHM, Funduszu Gospodarczego "Solidarności", Polskiej Agencji Informacyjnej, Gazety Współczesnej i Radia Wnet. W przeszłości był również doradcą zarządu PZU SA. Przewodniczący rady nadzorczej Telewizji Polskiej.

 

W latach 2005-2010 był sekretarzem stanu, a następnie szefem Gabinetu prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Od sierpnia 2015 r. do grudnia 2016 r. pełnił funkcję sekretarza stanu w kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy. Poseł na Sejm VII kadencji wybrany z listy Prawa i Sprawiedliwości.

 

"Specjalista z bogatym doświadczeniem menedżerskim"


"Grupa PZU jest dziś największą grupą finansową w Europie Środkowo-Wschodniej i jako taka, jest niesłychanie istotna zarówna dla polskiego rynku kapitałowego jak i dla całej polskiej gospodarki. Jest gwarantem bezpieczeństwa, stabilności i rozwoju dla wielu Polaków i firm działających na rynku polskim. PZU SA jest jedną z bardziej rentownych spółek finansowych w Europie i konsekwentnie buduje pozycję lidera rynku ubezpieczeniowego. Dołączam do rady nadzorczej w momencie kiedy spółka będzie stawiać przed sobą nowe wyzwania w postaci zaktualizowanej strategii" - powiedział cytowany w komunikacie Maciej Łopiński.

 

Prezes PZU Paweł Surówka podkreślił, że do rady nadzorczej spółki "dołącza specjalista z tak bogatym doświadczeniem menedżerskim, w tym w zasiadaniu w radach nadzorczych dużych spółek, ale także z zakresu regulacji finansowych". - Jestem przekonany, że wspólnie osiągniemy cele biznesowe zawarte w naszej nowej strategii - podkreślił.

 

Drugi przedstawiciel Kancelarii Prezydenta w PZU


Także w poniedziałek spółka otrzymała rezygnację Anety Fałek z funkcji członka rady nadzorczej, gdzie była jej wiceprzewodniczącą. Jak podano w komunikacie spółki, "złożona rezygnacja nie zawiera informacji o jej przyczynach".

 

RN PZU wraz z powołanym Łopińskim jest dziewięcioosobowa.

 

Łopiński jest drugim przedstawicielem Kancelarii Prezydenta RP, który w ostatnim czasie znalazł się we władzach spółki. Do zarządu PZU w czerwcu ub.r dołączyła Małgorzata Sadurska, która była szefową kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy.

 

We wtorek PZU ogłosi zaktualizowaną strategię "Nowe PZU", w której ma zaprezentować strategiczne kierunki zmian Grupy.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie