Nożownik z Rybnika z zarzutami usiłowania zabójstwa młodej pary

Polska

Zarzut usiłowania zabójstwa 20-letniej Nikoli K. i 25-letniego Sebastiana S. podczas ich ślubu w Rybniku (Śląskie) postawiła w poniedziałek prokuratura 23-latkowi, który zaatakował ich nożem podczas uroczystości. Grozi mu dożywocie.

W sobotę do Centrum Chrześcijańskiego "Winnica" w Rybniku podczas ceremonii zaślubin wtargnął mężczyzna i nożem motylkowym zadał ciosy młodej parze. Nikola i Sebastian trafili do szpitala z urazami szyi i barku, które okazały się niegroźne dla życia. Jeszcze tego samego dnia para wzięła ślub w szpitalu.

 

"Chaotyczne wyjaśnienia"

 

Jak poinformowała w poniedziałek prok. Karina Spruś z gliwickiej prokuratury okręgowej, napastnik złożył "chaotyczne" wyjaśnienia i nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. - Nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania. Twierdzi, że nie chciał pozbawić życia tych młodych ludzi. Prokurator biorąc pod uwagę narzędzie, jakiego użył oraz ważne dla życia organy, gdzie skierował ciosy, musiał jednak uznać, że napastnik działał co najmniej z zamiarem ewentualnym - powiedziała.

 

W śledztwie ustalono, że 23-latek od dłuższego czasu nękał Nikolę K. Poznali się w kościele, ale nigdy nie byli parą. W ubiegłym roku dziewczyna zgłosiła się nawet na policję z prośbą o radę, ponieważ mężczyzna miał m.in. zamieszczać niepochlebne komentarze pod jej adresem w internecie. Pouczono ją, że może złożyć zawiadomienie o uporczywym nękaniu, tzw. stalkingu.

 

- Ostatecznie nie zdecydowała się na ten krok, tym bardziej, że w ostatnim czasie mężczyzna się uspokoił - wyjaśniła prok. Spruś.

Centrum Chrześcijańskie "Winnica" prowadzi Kościół Boży w Chrystusie należący do rodziny kościołów protestanckich.

 

PAP

bas/nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie