Karczewski: nie będę kandydował na prezydenta Warszawy

Polska

- Jestem przekonany, że kandydat PiS-u wygra wybory. Będę go bardzo wspierał - powiedział w środę podczas konferencji prasowej w Senacie Stanisław Karczewski. Jak dodał, będzie uczestniczył w kampanii wyborczej kandydata PiS. - Warszawa potrzebuje zmian - powiedział.

- Moja decyzja zapadła nie dziś, nie wczoraj i nie w poniedziałek, tylko zapadła w ubiegłym tygodniu. Mogę powiedzieć, że po rozmowie takiej ostatecznej z żoną i panem prezesem (PiS Jarosławem Kaczyńskim) taką decyzję podjąłem - tłumaczył marszałek Senatu.

 

Jak dodał, wielu warszawiaków popierało jego kandydaturę, chciało włączyć się w jego kampanię wyborczą i podsuwało mu wiele pomysłów na zmiany w stolicy.

 

- Ten (pomysł), który jest dla mnie bardzo ważny i na pewno będzie realizowany przez prezydenta Warszawy, to budowa Pałacu Saskiego i Pałacu Bruhla; mam takie marzenie, by tam przenieść Senat, bardzo bym chciał, by tak się stało - powiedział Karczewski, zaznaczając, że tych pomysłów było o wiele więcej. - Warszawiacy chcą zmiany - oświadczył marszałek Senatu.

 

Karczewski o Jakim i Dworczyku: niezwykle dynamiczni, młodzi, ambitni, uczciwi, rzetelni

 

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin zapowiedział wcześniej, że kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Warszawy będzie ogłoszony po 10 kwietnia. Jak dodał, wybór zostanie dokonany pomiędzy: szefem kancelarii premiera Michałem Dworczykiem, wiceministrem sprawiedliwości Patrykiem Jakim i marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim.

 

Karczewski powiedział w środę na briefingu prasowym, że zarówno kandydatury Dworczyka, jak i Jakiego są "bardzo dobre". - Znam pana ministra Dworczyka, i pana ministra Jakiego. Obydwaj są niezwykle dynamiczni, młodzi, bardzo pracowici, ambitni, uczciwi, rzetelni. Będę wspierał albo jednego, albo drugiego, tego, który zostanie wybrany - zadeklarował marszałek Senatu.

 

Karczewski wyraził nadzieję, że kandydat PiS wygra w wyborach w Warszawie; zapewnił, że zrobi wszystko, aby tak się stało. - Ja będę go (kandydata PiS) bardzo wspierał, będę z kandydatem PiS robił kampanię, mam swoje doświadczenia z wygranych kampanii w przeszłości - powiedział. Przekonywał, że Warszawa chce zmiany i "ludzi uczciwych, rzetelnych, nastawionych na (rozwiązywanie) trosk warszawiaków, a nie deweloperów i swoich niejasnych interesów albo niejasnych interesów innych".

 

Karczewski ocenił, że kandydat "młodszy i bardziej dynamiczny" od niego będzie miał większe szanse na wygraną w Warszawie. Dodał, że na jego decyzje wpłynęła też ilość obowiązków, jako marszałka Senatu oraz chęć zintensyfikowania prac na rzecz Polonii.

 

- Który (będzie kandydatem- red.)? Nie wiem. To będzie decyzja partii - dodał.

 

polsatnews.pl, PAP

zdr/luq/bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie