Sasin: kandydat PiS na prezydenta Warszawy zostanie ogłoszony po 10 kwietnia

Polska
Sasin: kandydat PiS na prezydenta Warszawy zostanie ogłoszony po 10 kwietnia
Polsat News

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Warszawy będzie ogłoszony po 10. kwietnia - powiedział w środę szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Jak dodał, kandydaturami, które "leżą na stole" są: Michał Dworczyk, Patryk Jaki i Stanisław Karczewski.

Sasin powiedział w Polskim Radiu 24, że wybór kandydata na prezydenta stolicy zostanie dokonany pomiędzy: szefem kancelarii premiera Michałem Dworczykiem, wiceministrem sprawiedliwości Patrykiem Jakim i marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim.

 

- Ta decyzja jeszcze przed nami, ona rzeczywiście jest tuż tuż, to już za chwilę się stanie. To jest kwestia - nie chcę mówić dni - bo myślę, że może troszkę dłuższy czas, ale naprawdę bardzo niewielu tygodni - powiedział Sasin. - Myślę, że do wiosny wszystko będzie ogłoszone (...) myślę, że to będzie po 10. kwietnia, że te decyzje zapadną i zostaną ogłoszone - dodał.

 

Zapewnił, że PiS bardzo poważnie podchodzi do wyborów samorządowych. - Nie chodzi o to żeby wskazać jakiegokolwiek kandydata w tej chwili i mieć to niejako odhaczone. Chodzi o to żeby wybrać takich kandydatów, którzy mają rzeczywiście szansę realnie w tych dużych miastach powalczyć o zwycięstwo - podkreślił Sasin.

 

"Wśród tej grupy należy szukać kandydata"

 

- Zdajemy sobie sprawę, że duże miasta, szczególnie Warszawa, to nie są miejsca sprzyjające dla zwycięstwa (dla) kandydatów Prawa i Sprawiedliwości, że tutaj te sympatie liberalne są bardzo mocne, a szczególnie w Warszawie, ale to nie oznacza, że w Warszawie kandydat Prawa i Sprawiedliwości nie może wygrać - przekonywał.

 

- Wiemy, że może wygrać; wskazują na to również badania, że ta walka będzie walką wyrównaną i dlatego musimy wskazać bardzo odpowiedzialnie kandydata - takiego, który ma największe szanse tę walkę pozytywnie rozstrzygnąć na korzyść Prawa i Sprawiedliwości - podkreślił Sasin.

 

Jak dodał, "kandydaci nie są dzisiaj jakąś tajemnicą - w jakiej grupie się obracamy - są to Michał Dworczyk, Patryk Jaki i Stanisław Karczewski". - To są te kandydatury, które od dłuższego czasu są, leżą na stole i myślę, że tutaj nie będzie jakiegoś wielkiego zaskoczenia, że raczej wśród (...) tej grupy należy szukać kandydata - zapewnił.

 

Podkreślił, że kierownictwo PiS rozważa też kandydatów w innych dużych miastach. - Nie chcę powiedzieć, że mamy zawrót głowy od nadmiaru dobrych kandydatów, ale w każdym z tych miast jest po kilku kandydatów, którzy mogliby w tych wyborach, naszym zdaniem, wystartować - mówił Sasin. - No i trzeba dokonać wyboru - jak mówię: rozstrzygnięcie niedługo - dodał.

 

PAP

dk/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie