"Starszy, łysy mężczyzna". Kierowca audi z polską rejestracją potrącił policjanta i zbiegł

Świat
"Starszy, łysy mężczyzna". Kierowca audi z polską rejestracją potrącił policjanta i zbiegł
Politie Gouda

Holenderscy policjanci chcieli ukarać kierowcę Audi A4 z powodu przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Ten najpierw zatrzymał się obok radiowozu, a po chwili gwałtownie ruszył. Jeden z policjantów został potrącony, upadł na maskę samochodu uciekiniera, a następnie na ziemię.

Do zdarzenia doszło w niedzielę w miejscowości Gouda. Funkcjonariuszowi nic się nie stało, jednak - jak zauważyła lokalna policja - był zszokowany zachowaniem kierowcy. Mężczyzna uciekł z miejsca interwencji ulicą Nieuwe Gouwe w kierunku autostrady A12 lub A20.


Kierowcy nie udało się dotychczas odnaleźć. Policjanci rozpoczęli pościg z pewnym opóźnieniem, gdyż, jak wyjaśniają, najpierw udzielili pomocy potrąconemu koledze.

 

Tablica rejestracyjna: z "RP" i cyfrą "2"

 

Według opublikowanych przez policję w mediach społecznościowych rysopisu jest to "starszy, łysy mężczyzna". Samochód to szare Audi A4 kombi, którego rejestracja zaczyna się od liter "RP", tablica zawierała również cyfrę "2".

 

 

"Traktujemy to zdarzenie bardzo poważnie. Stworzył zagrożenie życia, a także uniemożliwił pracę naszym kolegom" - informuje lokalna policja.

 

 

polsatnews.pl

grz/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie