Zarzut czynnej napaści dla kierowcy, który potrącił policjanta

Polska
Zarzut czynnej napaści dla kierowcy, który potrącił policjanta
Polsat News

Zarzuty czynnej napaści oraz niezatrzymania się do kontroli usłyszał 23-latek, który w nocy z wtorku na środę potrącił policjanta w Katowicach. Został zatrzymany po pościgu, w trakcie którego policjanci oddali strzały. Ranny mundurowy, z obrażeniami nogi, trafił pod opiekę lekarzy.

Zatrzymany to mieszkaniec Bytomia. O przedstawieniu mu zarzutów poinformowała w piątek śląska policja. Grozi mu nawet 10 lat więzienia. Prokurator objął go policyjnym dozorem oraz zastosował wobec niego poręczenie majątkowe.

 

Ciągnął za sobą policjanta kilka metrów


Nocą z wtorku na środę policyjni wywiadowcy jadąc w kierunku ul. Daszyńskiego zauważyli, że przy jednym z budynków stoi samochód z włączonymi światłami. Postanowili skontrolować kierowcę. Gdy wysiedli z radiowozu i okazali legitymacje, kierowca gwałtownie ruszył i zaczął uciekać.


Wtedy policjanci ruszyli w pościg. W pewnym momencie kierujący hondą civic zatrzymał auto. Policjanci ponownie podeszli do mężczyzny, chcąc go wylegitymować. - Mężczyzna był nerwowy, nie chciał jednak wyłączyć silnika i poddać się poleceniom. Gdy policjant otworzył drzwi i chciał go obezwładnić, wtedy ponownie ruszył. Ciągnął za sobą policjanta kilka metrów, po czym przejechał po jego stopie - relacjonowała rzeczniczka katowickiej policji komisarz Aneta Orman.

 

Padły strzały z broni służbowej, trafiły w samochód


Kierowca nie reagował na żadne sygnały ani okrzyki. Padły strzały z broni służbowej, które trafiły w samochód. Kierowca jednak dalej uciekał ulicą Korfantego w kierunku centrum. Uciekał do momentu, gdy policjanci zajechali mu drogę. Wtedy został zatrzymany. Kierowcą okazał się być 23-letni mieszkaniec Bytomia. Policjant, który został potrącony, trafił do szpitala, gdzie udzielono mu pierwszej pomocy.


Sprawę wyjaśniają policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice-Północ.


PAP

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie