Para oskarżona o uprowadzenie i zabicie 22-latki w ciąży oraz o porwanie noworodka. "Okrutna zbrodnia"

Świat
Para oskarżona o uprowadzenie i zabicie 22-latki w ciąży oraz o porwanie noworodka. "Okrutna zbrodnia"
Fargo Police Department

Ciało Savanny Greywind zostało znalezione po ośmiu dniach poszukiwań. Owinięte folią zwłoki wyłowiono z rzeki Red River w Fargo (USA). Według ustaleń śledczych, 19 sierpnia Greywind, będącą wtedy w 8 miesiącu ciąży, uprowadzono, wymuszono u niej poród, a następnie zabito. Zarzuty usłyszeli sąsiedzi dziewczynki.

38-letnia Brooke Crews i jej partner 32-letni William Hoehn zostali aresztowani w czwartek. Para mieszkała w tym samym budynku, co Greywind. 22-latka w noc zaginięcia miała pomagać Crews przy szyciu.

 

Podczas przeszukiwania mieszkania Crews i Hoehna znaleziono niemowlę. Policja podejrzewa, że może być to córka Greywind. Para została zatrzymana pod zarzutem uprowadzenia noworodka. Dziecko przewieziono do szpitala.

 

Różnice w zeznaniach

 

Para przedstawiła różne wersje zeznań, w jaki sposób noworodek znalazł się w ich domu.

 

Crews powiedziała policji, że 19 sierpnia zaprosiła Greywind do domu i pokazała jej, jak przyspieszyć poród. Dwa dni później 22-latka miała oddać sąsiadce nowonarodzone dziecko.

 

Mężczyzna z kolei twierdzi, że w dniu zaginięcia 22-latki wrócił do domu i znalazł partnerkę czyszczącą zakrwawioną łazienkę. Kobieta miała pokazać mu noworodka i powiedzieć "To nasze dziecko, nasza rodzina".

 

Hoenh przyznał, że tego samego dnia wyrzucił do kosza na śmieci worki wypełnione zakrwawionymi ręcznikami, a także swoje zakrwawione buty.


Chcieli uciec

 

- Savanna była ofiarą okrutnego i bezwzględnego aktu deprawacji - powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej Daivd Tood, szef policji w Fargo. - Nasze serca są przepełnione żalem z powodu straty tej młodej kobiety.

 

 

Gdy w niedzielę znaleziono ciało 22-latki, zarówno Crews, jak i Hoenh, oprócz porwania, zostali oskarżeni o morderstwo i składanie fałszywych zeznań. Śledczy po analizie historii przeglądarek internetowych używanych przez parę, doszli do wniosku, że wysoce prawdopodobna była ucieczka oskarżonych do innego stanu.

 

Za popełnione przestępstwa grozi kara dożywotniego więzienia, bez możliwości odwołania.

 

Hoehn w zeszłym roku został skazany na 30 dni więzienia za stosowanie przemocy domowej wobec partnerki. W 2012 r. z kolei został uznany winnym przestępstwa znęcania się nad dzieckiem. Mężczyzna miał regularnie bić swojego nowonarodzonego syna. Hohen spędził w więzieniu 130 dni.

 

W sprawie śmierci 22-latki nie ma innych podejrzanych.

 

Pytania bez odpowiedzi

 

Nieznane są przyczyny śmierci 22-latki. Jej ciało zostało przekazane lekarzowi medycyny sądowej w Ramsey Count w celu przeprowadzenia sekcji zwłok.

 

Dziecko znalezione w mieszkaniu przebywa pod opieką służb rodzinnych. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Funkcjonariusze zlecili badania genetyczne w celu ustalenia, czy to córka Greywind.

 

Policja nie ujawnia, w jaki sposób wywołano poród u kobiety.

 

Star Tribiune, CBS Local

bas/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie