Polacy założyli plantację konopi w Hiszpanii. W miejscowości Gandia

Świat

Rozbicie zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się produkcją, przemytem i obrotem środkami odurzającymi na terenie Europy Zachodniej funkcjonariusze łódzkiego CBŚP przeprowadzili razem z hiszpańską policją. Podczas akcji w nadmorskiej miejscowości Gandia koło Walencji zlikwidowano plantację konopi oraz zabezpieczono 10,5 kg marihuany. Cztery osoby usłyszały zarzuty.

- Zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz produkcji, przemytu i wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających usłyszały w łódzkim wydziale zamiejscowym prokuratury krajowej cztery osoby; dwie z nich zatrzymano w Hiszpanii, kolejne dwie w Polsce - poinformowała rzeczniczka CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz.

 

Funkcjonariusze z łódzkiego CBŚP ustalili, że kilku Polaków może prowadzić na terenie Hiszpanii działalność narkotykową. W swoich działaniach policjanci ściśle współpracowali z policją hiszpańską, przy wsparciu EUROPOL-u.

 

Dom wynajmowany przez Polaków

 

W styczniu w hiszpańskiej miejscowości Gandia CBŚP wspólnie z miejscową policją przeszukało dom wynajmowany przez obywateli Polski; odnaleziono w nim plantację prawie 200 krzewów konopi indyjskich oraz 10,5 kg gotowej marihuany. W sprawie zatrzymano dwoje obywateli Polski przebywających na stałe w Hiszpanii.


Policjanci CBŚP podejrzewali, że w działalność grupy przestępczej zaangażowanych było więcej osób; do zatrzymania kolejnych dwóch podejrzanych doszło w ostatnich dniach na południu Polski. Według rzeczniczki CBŚP sprawa jest rozwojowa; policjanci nadal pracują nad nią pod nadzorem Łódzkiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Łodzi.

 

PAP

mta/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie