Śląscy policjanci zlikwidowali plantację marihuany. Wartość narkotyków to ponad milion złotych

Polska
Śląscy policjanci zlikwidowali plantację marihuany. Wartość narkotyków to ponad milion złotych
Śląska Policja

Plantacja mieściła się w pomieszczeniach przemysłowych jednej z firm w Sosnowcu. Policjanci zabezpieczyli tam w sumie 482 krzaki konopi indyjskich, nasiona oraz ponad 4,5 kilograma suszu marihuany. Na miejscu zatrzymani zostali trzej mężczyźni. Wszyscy związani są ze środowiskiem pseudokibiców jednego ze śląskich klubów piłkarskich.

Funkcjonariusze z katowickiej komendy wojewódzkiej, zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców, zdobyli informacje o nielegalnej plantacji, działającej w pomieszczeniach przemysłowych, należących do jednej z sosnowieckich firm.

 

Po siłowym wejściu do środka dwupiętrowego budynku zatrzymali trzech mężczyzn, ścinających akurat krzaki nielegalnych roślin.

 

Plantatorzy to mieszkańcy Jaworzna w wieku od 36 do 38 lat. Kryminalni ustalili, że odbiorcami narkotyków mieli być pseudokibice chorzowskiego klubu.

 

Uprawa na dwóch piętrach

 

Plantacje marihuany znajdowały się na obydwu piętrach. Policjanci przechwycili łącznie 482 krzaki nielegalnych roślin i przeszło 4,5 kilograma suszu marihuany. Zabezpieczono również warty ponad 100 tys. zł. sprzęt oraz nasiona, z których można było wyhodować kolejnych 120 sadzonek.

 

Czarnorynkowa wartość narkotyków to ponad milion złotych.

 

Wszystkim zatrzymanym grozi kara 8 lat więzienia. Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Sosnowiec-Południe w Sosnowcu.

 

polsatnews.pl

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie