Policjanci zatrzymali osoby podejrzane o zabójstwo sprzed 17 lat

Polska

Policjanci ze stołecznego "Archiwum X" ustalili i zatrzymali osoby podejrzane o zabójstwo Pawła D. ps. "Długopis", do którego doszło w 2001 roku - poinformowała w poniedziałek Komenda Stołeczna Policji.

Policjanci "Archiwum X" weszli do mieszkań w Warszawie i podwarszawskim Julianowie w asyście antyterrorystów, zatrzymując 44-letniego Rafała S., i 37-letnią Annę C. Oboje usłyszeli już zarzuty zabójstwa oraz pomocnictwa do zabójstwa. Grozi im za to kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Do przestępstwa doszło w 2001 roku obok baru "Kubuś" w Sulejówku. Sprawcy zwabili Pawła D. ps. "Długopis" na miejsce, a następnie zastrzelili z bliskiej odległości.

 

Porachunki przestępcze

 

Z ustaleń śledczych wynika, że zabójstwa dokonano na tle porachunków grup przestępczych, działających w tamtym czasie. Postępowanie prowadzone w tej sprawie nie doprowadziło wtedy do zatrzymania sprawców. Dopiero po wykonaniu czynności przez śledczych z "Archiwum X" ponownie podjęto sprawę, która - jak się okazało - była powiązana z innym zabójstwem.

 

Na trop sprawców policjanci wpadli pracując nad zbrodnią mającą miejsce w tej samej okolicy w 1999 r. Okazało się, że oba te zdarzenia najprawdopodobniej łączą osoby sprawców.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie