Nagrody tylko dla "uczestników narodowości polskiej". Bieg w Skarżysku-Kamiennej

Polska
Nagrody tylko dla "uczestników narodowości polskiej". Bieg w Skarżysku-Kamiennej
Facebook/MCSiR Skarżysko-Kamienna‎

"Z uwagi na patriotyczny charakter imprezy nagradzani będą wyłącznie uczestnicy narodowości polskiej" - taki zapis znalazł się w regulaminie II Biegu Konstytucji, który w Skarżysku-Kamiennej odbędzie się 3 maja pod patronatem prezydenta miasta. - Nie widzę w tym nic niestosownego - powiedział polsatnews.pl Janusz Sztompke, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji,organizator biegu.

W klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn za zajęcie I miejsca otrzymać można nagrodę w wysokości 1100 zł, za kolejne miejsca nagrody wynoszą od 900 zł do 300 zł. Jednak "z uwagi na patriotyczny charakter imprezy nagradzani będą wyłącznie uczestnicy narodowości polskiej" - głosi regulamin biegu.

 

Organizator: wystarczy okazać dowód osobisty

 

Zapytany o to, jak sprawdzana będzie narodowość, dyrektor stwierdził, że wystarczy okazanie dowodu osobistego. Jak wyjaśnił, bieg odbywa się już po raz drugi, a za pierwszym razem, choć obowiązywały te same zasady, nikt nie zgłaszał zastrzeżeń.

 

- W ubiegłym roku wystartowały dwie osoby narodowości bułgarskiej - powiedział Sztompke. Zauważył, że bieg w Skarżysku-Kamiennej jest biegiem lokalnym. W ubiegłym roku wystartowało w nim ok. 150 zawodników. W tym organizatorzy spodziewają się około 200. - Są to w większości amatorzy - mówił dyrektor MCSiR.

 

Dodał jednak, że wszyscy uczestnicy, bez względu na narodowość, otrzymają medale i nagrody rzeczowe. - Wezmą tez udział w losowaniu nagród ufundowanych przez sponsorów - powiedział.  

 

"Pomysł z gatunku wybitnie kulawych i zaściankowych"

 

Na Facebooku, pod wydarzeniem, które założył organizator biegu, wciąż zadawane są pytania o sposób weryfikacji narodowości startujących.

 

"Obywatelstwo można zweryfikować, ale narodowości już nie" - zauważają internauci, domagając się zmiany regulaminu. 

 

"Pomysł, aby tylko osoba z linii Piasta Kołodzieja, narodu dumnego, mogła zostać uhonorowana nagrodą, jest z gatunku wybitnie kulawych i zaściankowych" - ocenił jeden z komentujących.

 

polsatnews.pl

grz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie