Audyt w ministerstwach. Wygasają powołania wiceszefów resortów z rządu Beaty Szydło

Polska
Audyt w ministerstwach. Wygasają powołania wiceszefów resortów z rządu Beaty Szydło
PAP/Marcin Obara

- W czwartek wygasają powołania wiceministrów, którzy byli nimi w rządzie Beaty Szydło; trwa przegląd resortów, każdy z nich jest zobowiązany do przeprowadzenia audytów, redukcja obejmie ok. 20 proc. wiceministrów - powiedziała w środę rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

- Już jutro wygasają powołania wiceministrów, którzy byli nimi w rządzie pani premier Beaty Szydło. Trwa przegląd poszczególnych resortów; każde ministerstwo jest zobowiązane przez premiera do przeprowadzenia audytów - poinformowała Kopcińska na środowej konferencji prasowej w Warszawie.

 

Dodała, że premier Mateusz Morawiecki dokona redukcji ok 20 proc. wiceministrów "tak, aby ci, którzy pozostaną i będą pracowali - będą przykładowo pracownikami Służby Cywilnej - aby ich wynagrodzenia były w sposób zgodny z przepisami pracowników tej służby regulowane". Podkreśliła, że przy określaniu tych wynagrodzeń będą uwzględnione: wykształcenie, staż pracy i osiągane efekty.

 

- Mamy dzisiaj łącznie 126 osób na stanowiskach ministrów, wiceministrów - sekretarzy i podsekretarzy stanu; w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy chcemy tę liczbę zredukować o 20-25 proc. - poinformował w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

 

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie