Katastrofa w Poznaniu. Prokuratura potwierdziła tożsamość trzech ofiar

Polska
Katastrofa w Poznaniu. Prokuratura potwierdziła tożsamość trzech ofiar
PAP/Jakub Kaczmarczyk

Do tej pory zweryfikowano tożsamość trzech ofiar, których ciała znaleziono na miejscu katastrofy w Poznaniu - podała we wtorek prokuratura. W ruinach budynku, który runął w niedzielę znaleziono ciała pięciu osób.

Kamienica przy ul. 28 Czerwca w Poznaniu zawaliła się w niedzielę rano - prawdopodobnie wskutek wybuchu gazu. W ruinach budynku znaleziono ciała pięciu osób, 21 zostało rannych. Akcja poszukiwawczo-ratownicza w miejscu zdarzenia zakończyła się w poniedziałek przed północą.

 

Od poniedziałku śledztwo w sprawie katastrofy prowadzi Prokuratura Okręgowa w Poznaniu. Postępowanie dotyczy sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób, albo mieniu w wielkich rozmiarach mającego postać zawalenia się budowli, którego następstwem jest śmierć wielu osób.

 

Przesłuchano 33 świadków, w tym 20 pokrzywdzonych

 

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Magdalena Mazur-Prus podała we wtorek w komunikacie, że dotąd zweryfikowano tożsamość trzech ofiar, wobec pozostałych koniecznym jest przeprowadzenie czynności z udziałem osób najbliższych, co umożliwi jednoznaczną identyfikację.

 

Rzeczniczka podała, że do tej pory przesłuchano łącznie 33 osoby w charakterze świadków, w tym 20 pokrzywdzonych.

 

Według nieoficjalnych informacji, do zawalenia się kamienicy w Poznaniu doszło prawdopodobnie po tym, jak mężczyzna, który zamordował jedną z jej mieszkanek, próbował popełnić samobójstwo i odkręcił kurki z gazem. Poparzony miał, według mediów, trafić do szpitala. Policja i prokuratura nie komentują na razie tych doniesień.

 

Nieoficjalnie: powodem morderstwa miała być zazdrość o żonę

 

Według nieoficjalnych informacji lokalnych mediów, ofiarą morderstwa była Beata J. Kobieta i jej mąż Tomasz J. pochodzili ze Śremu. Para miała kilkunastoletniego syna. Mężczyzna, który w ostatnim czasie pracował w Wielkiej Brytanii, już wcześniej miał być agresywny. W pewnym momencie Beata J. postanowiła rozwieść się z mężem.

 

Na początku stycznia tego roku miało dojść do wypadku samochodowego. Autem podróżował Tomasz J. wraz synem. Mężczyźnie w wyniku zdarzenia nic się nie stało, natomiast chłopiec od momentu wypadku przebywa w szpitalu. Media podają, że do tego zdarzenia doszło krótko po tym, jak kobieta oświadczyła mężowi, że od niego odchodzi. Beata J. miała zacząć oskarżać męża; mówić, że z zemsty próbował zabić ich syna. Po tym zdarzeniu kobieta zerwała kontakt z mężem.

 

Po jakimś czasie Beata J. zaczęła spotykać się z innym mężczyzną. Według nieoficjalnych informacji, to właśnie zazdrość o żonę miała być powodem morderstwa. Media wskazują, że Tomasz J. przyjechał niespodziewanie do Poznania już w sobotę - w niedzielę rano kobieta planowała wyjechać za granicę.

 

Według nieoficjalnych informacji PAP, podawanych także przez lokalne media, ciało kobiety miało zostać brutalnie okaleczone; na czole kobieta miała mieć wyryty napis "za zdradę”.

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie