Wybuch w kamienicy w Poznaniu. Nieoficjalnie: zabójca chciał prawdopodobnie popełnić samobójstwo

Polska

Do zawalenia się kamienicy w Poznaniu doszło prawdopodobnie po tym, jak mężczyzna, który zamordował jedną z jej mieszkanek, próbował popełnić samobójstwo i odkręcił kurki z gazem - takie są ostatnie ustalenia śledczych dowiedziała się nieoficjalnie PAP.

- Z dotychczasowych ustaleń wynika, że zamordowana kobieta była jego żoną. Właśnie miała wyjechać do Wielkiej Brytanii. Jej ciało - jak wyniki z wstępnych ustaleń biegłych - zostało brutalnie okaleczone - powiedział informator. Następnie - według śledczych - próbował popełnić samobójstwo i odkręcił gaz.

 

Prokuratura: za wcześnie, by stawiać jakieś kategoryczne hipotezy

 

O sprawie poinformowało też wPolityce.pl. Według portalu, w gruzach budynku znaleziono ciało kobiety, której wcześniej ktoś odciął głowę.

 

Według nieoficjalnych informacji korespondentów Polsat News, sprawca zabójstwa leży w szpitalu w bardzo ciężkim stanie. Ma oparzenia drugiego i trzeciego stopnia: pleców, głowy, kończyn i górnych dróg oddechowych. Jest w śpiączce farmakologicznej. Na jego ciele mają być poparzenia spowodowane żrącymi substancjami, w których miał próbować rozpuścić swoją ofiarę.

 

- Nie potwierdzam informacji, które pojawiły się w przestrzeni publicznej, że zdarzenie zostało spowodowane po to, żeby ukryć ślady innego przestępstwa - stwierdziła rzecznik prasowa prokuratury Magdalena Mazur-Prus. - Na tym etapie śledztwa jest za wcześnie, by stawiać jakieś kategoryczne hipotezy - dodała.

 

Pięć ofiar śmiertelnych zawalenia się kamienicy

 

W wyniku niedzielnego zawalenia się kamienicy w Poznaniu zmarło 5 osób, 21 osób jest rannych; to nie są jeszcze ostateczne dane - poinformował w poniedziałek wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. W szpitalach pozostaje wciąż czworo poszkodowanych.

 

Do zawalenia się kamienicy przy ul. 28 Czerwca w Poznaniu, prawdopodobnie wskutek wybuchu gazu, doszło w niedzielę rano. Od tego czasu nieustannie prowadzona jest akcja poszukiwawczo-ratownicza. Śledztwo wszczęła w poniedziałek poznańska prokuratura, postępowanie dotyczy sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mającego postać zawalenia się budowli, którego następstwem jest śmierć co najmniej pięciu osób.

 

PAP, Polsat News, polsatnews.pl

bas/ml/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie