90 sztuk różnego rodzaju starej amunicji w szkole podstawowej

Polska
90 sztuk różnego rodzaju starej amunicji w szkole podstawowej
KPP Hrubieszów

Stara amunicja, łuski wraz z elementami broni pochodzące z czasów drugiej wojny światowej odkryto w poniedziałek na terenie szkoły podstawowej w Hrubieszowie (Lubelskie). O arsenale przechowywanym w jednym z nieużywanych pomieszczeń powiadomił policję pracownik szkoły. Zbiory przed 40-lat były eksponatami dawnej Izby Pamięci prowadzonej przez nauczyciela historii.

Amunicję odkryto dopiero teraz dlatego, że z pomieszczenia nikt nie korzystał, nie było używane do celów dydaktycznych od wielu lat. Funkcjonariusze zabezpieczyli znalezisko, trwa wyjaśnianie okoliczności sprawy.  

 

Nie przenosić, nie dotykać, nie rozbrajać


Policja przypomina, by w przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch pod żadnym pozorem nie wolno go przenosić, dotykać ani rozbrajać.


Miejsce, w którym odnaleziono niebezpieczne przedmioty należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych. Na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć.

 

 

 

Pole rażenia do kilkuset metrów


O znalezisku należy natychmiast powiadomić najbliższą jednostkę policji. Bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów.

 

polsatnews.pl

grz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie