Przekroczył prędkość, bo chciał… żeby mu samochód szybciej wysechł. Stracił prawo jazdy

Polska
Przekroczył prędkość, bo chciał… żeby mu samochód szybciej wysechł. Stracił prawo jazdy
KPP Strzelce Krajeńskie

24-letni kierowca pędził w Starym Kurowie (Lubuskie) z prędkością 119 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. W czasie kontroli tłumaczył policjantom, że jechał tak szybko, ponieważ wyjechał właśnie z myjni i chciał, aby mokre auto szybko wyschło.

24-letni kierowca volkswagena został zatrzymany przez drogówkę ze Strzelec Krajeńskich w piątek. Ponieważ dwukrotnie przekroczył prędkość dopuszczalną w terenie zabudowanym stracił prawo jazdy na trzy miesiące.


Policjantów najbardziej jednak zdumiało tłumaczenie młodego kierowcy, który wyjaśniał, jechał tak szybko, bo chwilę wcześniej umył auto i chciał, aby pęd powietrza szybciej osuszył nadwozie.

 

Taki sposób na wysuszenie samochodu będzie go słono kosztował, bo  argumenty policjantów nie przekonały. Poza utratą prawa jazdy kierowca dostał mandat, a jego konto "wzbogaciło" się o 10 punktów karnych.

 

 


Tylko od początku roku, policjanci z drogówki strzeleckiej komendy zatrzymali prawa jazdy 20 kierowcom, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

 

polsatnews.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie