Zabił rodziców w kampusie uniwersyteckim. Policja aresztowała 19-letniego studenta z Michigan

Świat
Zabił rodziców w kampusie uniwersyteckim. Policja aresztowała 19-letniego studenta z Michigan
AP

19-letni student, podejrzewany o zabicie w piątek rodziców w kampusie uniwersytetu w Mount Pleasant w stanie Michigan, został zatrzymany w sobotę we wczesnych godzinach rannych po wielogodzinnych poszukiwaniach przez ponad 100 policjantów.

James Eric Davis Jr został zatrzymany bez stawiania oporu, gdy przechodził przez północny kraniec kampusu.

 Policja opublikowała wcześniej zdjęcie Jamesa Erica Davisa juniora, apelując o informacje na alarmowy nr telefonu 911 i ostrzegając, gdyż jest on uzbrojony i może być niebezpieczny.

 

 

Do zabójstwa doszło w ciągu dnia w kampusie; studentom nakazano schronić się, a uczelnię zamknięto.

 

Uciekł na piechotę

 

Uniwersytet zidentyfikował dwie ofiary jako rodziców studenta - matkę Divę Davis i ojca Jamesa Davisa seniora, zatrudnionego na niepełnym etacie w policji w Bellwood na przedmieściach Chicago.

 

Według porucznika policji Larry'ego Klausa, z nagrania wideo wynika, że student uciekł na piechotę po zastrzeleniu rodziców. Miał na sobie bluzę z kapturem, ale w czasie ucieczki pozbył się części ubrania.

  

Klaus dodał, że student został w czwartek wieczorem przewieziony do szpitala w kampusie z powodu kłopotów zdrowotnych, prawdopodobnie po przedawkowaniu narkotyku.

 

Strzelaniny w amerykańskich szkołach

 

Na uniwersytecie w Mount Pleasant studiuje ok. 20 tys. osób. Uczelnia znajduje się ok. 2 godziny jazdy na północny zachód od Detroit.

 

Do tragedii na uczelni doszło zaledwie dwa tygodnie po strzelaninie w liceum Marjory Stoneman Douglas w Parkland na Florydzie, w wyniku której zginęło 17 osób. Sprawcą masakry był 19-letni były uczeń szkoły Nicolas Cruz. Wydarzenie sprowokowało ponowną dyskusję w USA na temat zacieśnienia kontroli dostępu do broni palnej.

 

W szkołach amerykańskich doszło już w tym roku do 12 strzelanin.

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie