USA: strzelanina na uniwersytecie. Są ofiary

Świat

Dwie osoby zginęły w piątek w wyniku strzałów na kampusie uczelni Central Michigan University w Mount Pleasant w stanie Michigan - jak poinformowała policja. Sprawca znajduje się na wolności. Do strzelaniny doszło w akademiku w wyniku eskalacji "sytuacji o charakterze domowym", a ofiary nie były studentami uczelni - poinformowała policja.

Według władz uczelni nie doszło do żadnych innych obrażeń.

 

Podejrzany 19-latek, wobec którego domniemywa się, że jest uzbrojony i niebezpieczny, jest nadal na wolności i jest poszukiwany przez policję.

 

 

Władze Mount Pleasant poinformowały, że podejrzany 19-latek ubrany w musztardowe dżinsy i niebieską bluzę z kapturem.

 

 

Studenci poproszeni zostali o schronienie się, a uczelnię zamknięto; również w innych szkołach w Mount Pleasant zamknięto drzwi i nikomu nie wolno wejść do budynków.

 

Informację o strzelaninie przekazał uniwersytet na swoim profilu na Facebooku ok. godz. 9.30 rano czasu miejscowego (15:30 czasu polskiego). Studenci otrzymali też automatyczne powiadomienie na telefon. Do incydentu doszło w ostatnim dniu przed feriami wiosennymi.

 

Na uniwersytecie w Mount Pleasant studiuje ok. 20 tys. osób. Uczelnia znajduje się ok. 2 godziny jazdy na północny zachód od Detroit.

 

Dyskusja na temat dostępu do broni

 

Do tragedii na uczelni doszło zaledwie dwa tygodnie po strzelaninie w liceum Marjory Stoneman Douglas w Parkland na Florydzie, w wyniku której zginęło 17 osób. Sprawcą masakry był 19-letni były uczeń szkoły Nicolas Cruz. Wydarzenie sprowokowało ponowną dyskusję w USA na temat zacieśnienia kontroli dostępu do broni palnej.

 

W szkołach amerykańskich doszło już w tym roku do 12 strzelanin.

 

PAP, CBS News, fot. AP

luq/zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie