Pożar na pokładzie samolotu Air Canada. Wybuchła bateria w telefonie. Kobieta trafiła do szpitala

Świat
Pożar na pokładzie samolotu Air Canada. Wybuchła bateria w telefonie. Kobieta trafiła do szpitala
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Wikimedia.org/BriYYZ

Dreamliner linii Air Canada miał odlecieć w czwartek nad ranem z największego lotniska w Toronto do Vancouver. Kiedy wszyscy pasażerowie byli już na pokładzie i boeing miał rozpocząć kołowanie na pas startowy, wybuchła bateria w telefonie komórkowym jednej z pasażerek. Kobieta trafiła z poparzeniami do szpitala.

O dwie godziny opóźnił się lot Boeinga 787-9 Dreamlinera z Toronto do Vancouver z 266 pasażerami na pokładzie. Około godz. 4 nad ranem czasu lokalnego (środa godz. 22 czasu polskiego) doszło do incydentu - po wybuchu baterii w telefonie pojawił się ogień w części pasażerskiej.

 
Urząd Lotnictwa w Toronto (Greater Toronto Airport Authority) potwierdził, że doszło pożaru na pokładzie i musiała interweniować straż pożarna największego lotniska w Kanadzie - Pearson International Airport. Właścicielka feralnego telefonu komórkowego została dotkliwie poparzona, ale mogła opuścić pokład samodzielnie. Z lotniska została odwieziona do szpitala.


- Ogień został natychmiast ugaszony przez załogę, nie doszło do uszkodzenia samolotu - powiedział Peter Fitzpatrick, rzecznik linii lotniczych Air Canada.

 

Marka i model telefonu nie została ujawniona.

 

CTVnews.ca

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie