Płonie warsztat samochodowy w Warszawie. Pożar przerzucił się na budynek mieszkalny

Polska
Płonie warsztat samochodowy w Warszawie. Pożar przerzucił się na budynek mieszkalny
Galeria zdjęć (8)

Trwa akcja gaśnicza przy ul. Podbipięty na warszawskim Mokotowie. Na miejscu jest 18 zastępów straży pożarnej. - Źródło ognia nie zostało jeszcze zlokalizowane - powiedział polsatnews.pl Piotr Rżysko z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Ogień przeniósł się na pobliski budynek mieszkalny. Po godz. 22 strażacy poinformowali, że dogaszają pożar.

Pożar wybuchł w czwartek wieczorem ok. godz. 19. W ogniu stanął warsztat wulkanizacyjny. Po pojawieniu się ognia świadkowie słyszeli wybuch, w powietrze miały wylecieć części samochodowe.

 

Jeden z pracowników warsztatu, który zawiadomił o pożarze służby informował, że najprawdopodobniej doszło rozszczelnienia i wybuchu butli z gazami technicznymi. 

 

Obecnie trwają prace rozbiórkowe poddasza budynku

 

Ogień przeniósł się na pobliski budynek mieszkalny. - Mieszkańcy ewakuowali się przed przyjazdem straży - powiedział Piotr Rżysko. Dodał, że nikt nie został poszkodowany.

 

Jak poinformował Rżysko, warsztat został w większości spalony. Obecnie trwają prace rozbiórkowe poddasza budynku. - Trzeba rozebrać materiał palny, który został objęty pożarem i dogasić pożar, aby nie doszło do jego ponownego rozprzestrzenienia - powiedział.

 

Dodał, że są problemy z hydrantami - część na skutek niskiej temperatury jest zamarznięta. 

 

 

 

polsatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie