#biednyjakGowin. Internauci bezlitośni po wypowiedzi ministra, ten przeprasza

Polska
#biednyjakGowin. Internauci bezlitośni po wypowiedzi ministra, ten przeprasza
PAP/Paweł Supernak

- Kiedy byłem ministrem sprawiedliwości i miałem trójkę dzieci na utrzymaniu, to czasami nie starczało mi do pierwszego - powiedział w środę Jarosław Gowin i wywołał lawinę komentarzy w internecie. Na Twitterze rekordy popularności bije hasztag #biednyjakGowin. Internauci wytykają mu m.in., że w 2012 r. zarobił ponad 210 tys. zł. Przed południem minister przeprosił na "niefortunną wypowiedź".

- Nie jestem szczęśliwy z powodu tego, że ministrom i wiceministrom trzeba łatać ich budżety domowe premiami. Lepszym rozwiązaniem

byłoby porozumienie się z opozycją, że od następnej kadencji - 2019 roku - wynagrodzenia ministrów wzrastają - powiedział rano w Radiu ZET wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

 

Gowin zadeklarował, że obóz rządowy byłby skłonny wystąpić z inicjatywą podniesienia od przyszłej kadencji pensji ministrów i wiceministrów, gdyby opozycja była gotowa poprzeć tego typu rozwiązanie. - Czyli nie podwyżki dla nas - ale ustalmy, że ktokolwiek będzie rządził od 2019 r., to już nie będzie tak, że minister zarabia mniej niż jego podwładni - powiedział.

 

- Kiedy byłem ministrem sprawiedliwości i miałem trójkę dzieci na utrzymaniu, to czasami nie starczało mi do pierwszego - podkreślił. Gowin resortem sprawiedliwości kierował w rządzie PO w latach 2011-2013. 

 

 

Internauci natychmiast zareagowali na wypowiedź ministra.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do sprawy odniósł się także lider Kukiz'15 Paweł Kukiz. Na grafice przypomniał też słowa byłej minister infrastruktury w rządzie Donalda Tuska, które zarejestrowano na podsłuchach w restauracji "Sowa i Przyjaciele".

 

 

Przed południem minister odniósł się do swojej wypowiedzi, również na Twitterze. Nazwał ją niefortunną. "Moim zamiarem nie było uskarżanie się na własną sytuację, która bez wątpienia jest o wiele lepsza niż milionów Polaków" - zapewnił.

 

 

polsatnews.pl

ml/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie