Jarosław Gowin "obejrzał się" w "Uchu Prezesa". Wyśle wino i notkę z gratulacjami dla Andrzeja Seweryna

Kultura
Jarosław Gowin "obejrzał się" w "Uchu Prezesa". Wyśle wino i notkę z gratulacjami dla Andrzeja Seweryna
Polsat News/Twitter/@Jaroslaw_Gowin

"Z podziękowaniami dla Pana Andrzeja Seweryna za znakomitą rolę w Uchu Prezesa" - napisał minister nauki i szkolnictwa wyższego na Twitterze, dołączając zdjęcie wina i krótkiej notki skierowanej do Seweryna, który wcielił się w rolę wicepremiera w popularnym serialu. W środę w serwisie YouTube udostępniono pierwszy odcinek nowego sezonu. Jego bohaterem był właśnie Gowin.

Odcinek nawiązuje do wydarzeń z 20 lipca, gdy Sejm m.in. głosami posłów PiS uchwalił nową ustawę o Sądzie Najwyższym. Tuż po głosowaniu posłowie i ministrowie zaczęli klaskać i wstali z miejsc. Niewzruszony pozostał jedynie Jarosław Gowin. Choć wicepremier zagłosował za przyjęciem ustawy, to tuż po ogłoszeniu wyniku zastygł w bezruchu, z podpartą głową o dłoń.

 

W "Uchu Prezesa" grany przez Seweryna minister jest pytany o swoje zachowanie przez panią Basię, sekretarkę prezesa. Przyznaje, że głosował za zmianami w sądzie, ale wcale się nie cieszył. Zaznacza też, że później poparł weto tej ustawy. Na uwagę, że to bez sensu, odpowiada, że "pozornie bez sensu, ale dobra zmiana wymaga pewnej elastyczności".

 

 

Na wpis Gowina odpowiedzieli administratorzy twitterowego konta "Ucha Prezesa", pisząc iż "George Clooney już miał bilet do Warszawy, ale Pan Andrzej Seweryn na szczęście zgodził się na udział w serialu".

 

"I wszystkim wyszło to na dobre. Ale jeśli mogę mieć do Was prośbę: proszę nie przemęczać pana Seweryna" - skomentował minister.

 

"Pan Andrzej prosił o to samo. Ale się nie cieszył" - zareagowało "Ucho Prezesa"

 

"Za to ja klaszczę. I to na stojąco." - odpowiedział Gowin.

 

 

polsatnews.pl

ml/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie