Cztery ofiary śmiertelne po wybuchu w Leicester. W budynku znajdował się polski sklep

Świat

Cztery osoby zginęły w Leicester, w środkowej Anglii, w wyniku niedzielnego wybuchu w budynku, w którym znajdował się polski sklep. Kolejne cztery osoby zostały ranne, w tym jedna ma poważne obrażenia - poinformowała policja. Będące na miejscu zdarzenia polskie służby konsularne ustaliły, że żadna z hospitalizowanych osób nie jest obywatelem Polski - podały źródła PAP w MSZ.

Konsulowie kontaktują się z lokalną policją i próbują ustalić tożsamość ofiar śmiertelnych.

 

Informację o ofiarach śmiertelnych policja zamieściła m.in. na Twitterze.

 

 

Wcześniej poinformowano, że sześć osób trafiło do szpitala.

 

Do eksplozji na Hinckley Road w Leicester doszło w niedzielę krótko po godz. 19 czasu lokalnego (godz. 20 czasu polskiego). Dwupiętrowy budynek, w którym znajdował się polski sklep "Żabka" i lokal mieszkalny, uległ całkowitemu zniszczeniu i zawaleniu. 

 

Na tym etapie śledztwa przyczyna wybuchu pozostaje nieznana, ale policja zastrzegła, że nic nie wskazuje na akt terroryzmu i poprosiła o "niespekulowanie o okolicznościach towarzyszących zdarzeniu".

 

 

Ustalanie tożsamości poszkodowanych

 

Sklep "Żabka" otworzył się pod koniec ubiegłego roku i nie należał do Polaków, ale miał polskojęzyczną obsługę. Nie ma informacji o tym, kto znajdował się w środku w momencie eksplozji.

 

W nocy z niedzieli na poniedziałek służby ratunkowe z East Midlands podały, że w wyniku akcji ratunkowej hospitalizowano sześć osób. Poszkodowani trafili do szpitala Leicester Royal Infirmary. Informowano, że dwie osoby są w stanie krytycznym, a cztery mają mniej poważne obrażenia. 

 

PAP, Reuters, BBC, polsatnews.pl

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie