Miejski szpital w Częstochowie nie ma lekarzy do pracy w SOR

Technologie
Miejski szpital w Częstochowie nie ma lekarzy do pracy w SOR
Zdjęcie ilustracyjne/Polsat News

Miejski Szpital Zespolony w Częstochowie prawdopodobnie będzie zmuszony od kwietnia zamknąć swój szpitalny oddział ratunkowy (SOR), z powodu braku lekarzy. W poniedziałek plan zawieszenia pracy oddziału na 3 miesiące negatywnie zaopiniowała rada społeczna szpitala.

- Problemem jest brak kadry. Mimo tych trudności rada społeczna szpitala negatywnie zaopiniowała zawieszenie pracy oddziału - poinformował rzecznik Urzędu Miasta Włodzimierz Tutaj.

 

Jak zaznaczył, w szpitalu trwa właśnie realizowany kosztem 6 mln zł remont, mający na celu rozbudowę i dostosowanie SOR do obecnych przepisów. Na ten cel szpital i miasto pozyskały unijne środki. - To inwestycja realizowana po to, by oddział sprawnie działał i służył pacjentom. Chodzi też o bezpieczeństwo mieszkańców, nie tylko Częstochowy, ale i całego regionu. Dlatego mamy nadzieję, że ten kryzys uda się zażegnać - podkreślił.

 

Drugi SOR działa w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym

 

O planowanej przerwie w udzielaniu świadczeń szpital musi powiadomić Narodowy Fundusz Zdrowia. - Na tę chwilę nie mamy na ten temat oficjalnej informacji. Jeśli taka wpłynie, przeanalizujemy sytuację i możliwe rozwiązania - powiedziała w poniedziałek rzeczniczka śląskiego oddziału NFZ Małgorzata Doros.

 

W Częstochowie działa też drugi SOR, w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Najświętszej Maryi Panny. Jak zapewniła w poniedziałek rzeczniczka placówki Anna Ginał, oddział ten, również modernizowany w związku z planowanym uruchomieniem tam centrum urazowego, jest w stanie obsłużyć wszystkich potrzebujących z Częstochowy i regionu. W ubiegłym roku pomocy w tym oddziale udzielono pomocy 60 tys. pacjentów.

 

PAP

 

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie