Niemiecka łyżwiarka zatańczyła do utworu z "Listy Schindlera". Internauci oburzeni
21-letnia reprezentantka Niemiec Nicole Schott podczas programu krótkiego na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu zatańczyła do utworu z "Listy Schindlera". To film uznawany za jeden z najwiarygodniejszych obrazów Holokaustu w historii kinematografii. "Zatrzymajcie to! Powtarzam, nie rób tego! Co wy robicie Niemcy!" - napisał jeden z internautów na Twitterze.
Niemka zajęła w konkursie dopiero 18. miejsce, ale jej występ nie umknął uwadze internautów. Wszystko przez wykorzystane tło muzyczne.
Zdaniem komentujących, motyw autorstwa Johna Williamsa nie jest odpowiednim utworem do wykorzystywania podczas zmagań sportowych.
Schott nie była jednak pierwszą łyżwiarką, która użyła tego podkładu podczas swojego występu. W 2014 roku na zimowych igrzyskach w Soczi tańczyła przy nim Rosjanka Julija Lipnicka.
"Nie wydaje mi się to właściwe"
"Nikt nie powinien tańczyć do utworu z Listy Schindlera" - napisała felietonistka "USA Today" Nancy Armour.
NO ONE SHOULD BE SKATING TO SCHINDLER'S LIST!!!!!!!
— Nancy Armour (@nrarmour) 23 lutego 2018
"Właśnie przełączyłem na olimpijskie łyżwiarstwo figurowe i niemiecka łyżwiarka tańczy do motywu muzycznego z... Listy Schindlera. Bez żartów. Nazwijcie mnie szalonym, ale nie wydaje mi się to właściwe" - napisał popularny dziennikarz serwisu MMAFighting.com Ariel Helwani.
Just tuned into Olympic figure skating and the German figure skater is skating to the theme song from ... Schindler’s List. No joke. Call me crazy but that doesn’t seem right.
— Ariel Helwani (@arielhelwani) 23 lutego 2018
The German figure skater is skating to music from Schindler’s List...ABORT ABORT ABORT!
— David Struve (@GrvyStruvey) 23 lutego 2018
I repeat, do NOT skate to that! What are you doing Germany!
Oscar za najlepszą muzykę
"Lista Schindlera" to amerykański dramat wojenny z 1993 roku wyreżyserowany przez Stevena Spielberga. Film oparty jest na faktach i opowiada o wydarzeniach z czasów II wojny światowej, których głównym bohaterem jest Oskar Schindler – niemiecki przemysłowiec, który uratował ponad 1000 Żydów.
W roku 1995, w stulecie narodzin kina, obraz Spielberga znalazł się na watykańskiej liście 45 filmów fabularnych, które propagują szczególne wartości religijne, moralne lub artystyczne.
Film został nagrodzony Oscarem w siedmiu kategoriach, w tym za najlepszą muzykę.
polsatsport.pl, polsatnews.pl
Czytaj więcej