Silny wiatr w Pjongczangu. Przełożono część konkurencji, organizatorzy ostrzegają kibiców

Świat

Silne podmuchy mroźnego wiatru, sięgające nawet 10 m/s, doprowadziły w środę do odwołania lub przynajmniej opóźnienia olimpijskich zmagań w kilku dyscyplinach w Pjongczangu. Nie odbyły się zawody w narciarstwie alpejskim i biathlonie. W południe czasu polskiego planowo rozpoczął się jednak trening skoczków narciarskich.

Silny wiatr przeszkodził nie tylko sportowcom, ale też kibicom, wolontariuszom i innym obecnym na igrzyskach w Korei Południowej.


Uszkodzone zostały niektóre obiekty tymczasowe wokół olimpijskich aren, dziennikarzom nakazano opuszczenie przygotowanych w wielkich namiotach centr prasowych w Gangneung, gdzie o medale rywalizują łyżwiarze figurowi i panczeniści. Rozłożony nieopodal namiot, w którym dokonywano kontroli bezpieczeństwa, został przewrócony.


"To decyzja prewencyjna, wynikająca nie z jakiegoś zagrożenia, ale z troski o bezpieczeństwo" - poinformowali w komunikacie organizatorzy.

 


"Prognozy na czwartek są znacznie lepsze"


Zaplanowane na środę zawody w slalomie gigancie kobiet zostały przełożone na piątek, z kolei biathlonowy bieg indywidualny kobiet na 15 km przeniesiono na czwartek.


- Nie chcieliśmy ryzykować, że zawody odbędą się w niesprawiedliwych warunkach, przy podmuchach wiatru do 10 m/s. Szczególnie w biegu indywidualnym, w którym są cztery strzelania i karne minuty. Prognozy pogody na czwartek są znacznie lepsze - powiedziała Nicole Resch, sekretarz generalny Międzynarodowej Unii Biathlonu (IBU).

 
Ostrzeżenie przed spadającymi elementami konstrukcji


Władze Gangneung wysłały mieszkańcom wiadomość, aby uważali na fruwające w powietrzu obiekty i spadające elementy konstrukcji.


Z trudem i opóźnieniami, ale jednak udało się dokończyć zmagania w kombinacji norweskiej na skoczni normalnej. Złoty medal zdobył Niemiec Eric Frenzel, a najlepszy z Polaków Paweł Słowiok zajął 22. miejsce.


Wygląda jednak na to, że uda się rozegrać treningi w skokach narciarskich na dużym obiekcie. Rozpoczęły się zgodnie z planem o godz. 12 czasu polskiego.

 

PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze