Blokady na samochodach zaparkowanych w pobliżu miejsca, gdzie odbywała się Rada Krajowa PO

Polska
Blokady na samochodach zaparkowanych w pobliżu miejsca, gdzie odbywała się Rada Krajowa PO
Twitter/JNizinkiewicz

"A tymczasem przed budynkiem, w którym trwa #RadaKrajowa PO" - napisał na Twitterze Jacek Nizinkiewicz, dziennikarz "Rzeczypospolitej". Opublikował też zdjęcie, na którym widać rząd samochodów zajmujących zatokę autobusową i część chodnika przy ul. Bobrowieckiej, gdzie odbyła się w sobotę Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej.

Chwilę po godzinie 11:00 w sobotę w warszawskim Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym przy ul. Bobrowieckiej 9 rozpoczęła się Rada Krajowa PO. Obiekt posiada prywatny, płatny parking.

 

Samochody, na których znalazły się blokady, zostały zaparkowane w zatoczce autobusowej, około 140 metrów od centrum konferencyjnego - podała gazeta.pl.

 

Nizinkiewicz napisał na Twitterze, że auta znajdują się przed budynkiem Centrum Konferencyjno-Szkoleniowego.

 

 

Gazeta.pl potwierdziła w Straży Miejskiej, że w sobotę rano w rejonie ul. Bobrowieckiej na samochody nałożono 8 blokad, wystawiono 8 mandatów i usunięto 2 pojazdy na koszt właścicieli. Kontrola miała być spowodowana zgłoszeniem od mieszkańców.

 

Nie ma pewności, czy auta należą do polityków, którzy przyjechali na Radę Krajową partii.

 

"Tak się mści Hanna Gronkiewicz-Waltz"

 

Zablokowanie samochodów przez stołeczną straż miejską ma być według użytkowników Twittera odwetem za wykluczenie Hanny Gronkiewicz-Waltz z władz partii. "Nie pozwolili Hance przemawiać, zdegradowali ją. Tak się #HGW mści" - czytamy w jednym z komentarzy.

 

 

Inny użytkownik zwrócił uwagę na cennik korzystania z parkingu przy Centrum Konferencyjnym, w którym odbywała się rada. "Czy parking przy Centrum Konferencyjnym był pełen czy delegaci chcieli przyoszczędzić?" - dopytuje.

 

 

polsatnews.pl, gazeta.pl

mr/paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie