Kontrowersje wokół klipu Polskiej Fundacji Narodowej. Internauci pytają: skąd pochodzą zdjęcia?

Polska
Kontrowersje wokół klipu Polskiej Fundacji Narodowej. Internauci pytają: skąd pochodzą zdjęcia?
YouTube/Polska Fundacja Narodowa

Spot, który ma być odpowiedzią na klip fundacji Ruderman Family Foundation, wywołał w sieci prawdziwą burzę. Internauci zarzucają Polskiej Fundacji Narodowej, że ta wykorzystała zdjęcia z innego spotu. Kwestionują też legalność użytej ścieżki dźwiękowej, twierdząc, że jest łudząco podobna do tej z filmu "Piraci z Karaibów".

"Ten klip, co to go podobno Polska Fundacja Narodowa przygotowała w odpowiedzi na ten żydowski, to tylko skrócona wersja klipu z lipca zeszłego roku. Nawet muzyki nie zmienili." - napisał na Twitterze dziennikarz Łukasz Warzecha.

 

 

"Czy ja śnię, czy Polska Fundacja Narodowa naprawdę znalazła w internecie gotowy filmik, trochę go pocięła, zastąpiła poprzednie napisy swoimi i się pod tym podpisała?" - zastanawiała się inna użytkowniczka Twittera. 

 

 

"Gwoli ścisłości: ten akurat kadr został zajumany ze spotu TVP, który zamówiłem na Dzień Flagi w 2016 roku." - napisał z kolei producent telewizyjny Jan Pawlicki.

 

Tytus Hołdys, syn znanego muzyka Zbigniewa Hołdysa, zauważył natomiast, że muzyka użyta w spocie przypomina tę, która pojawiła się w serii filmów "Piraci z Karaibów", w których główną rolę grał Johnny Depp. Hołdys napisał tweeta, w którym oznaczył słynnego kompozytora muzycznego Hansa Zimmera oraz wytwórnię Disneya. "Zastanawiam się, czy zgodziliście się na użycie muzyki z Piratów w tym spocie stworzonym przez Polską Fundację Narodową" - zapytał Tytus Hołdys. 

 

W związku z wątpliwościami, które pojawiły się wśród internautów, zadaliśmy fundacji kilka pytań:

 

1. Kto jest autorem tego klipu?
2. Skąd pochodzą wykorzystane w klipie zdjęcia? Czy uzyskali Państwo prawa do korzystania z nich?
3. Czy jedno z ujęć pochodzi z klipu przygotowanego na Dzień Flagi RP przez telewizję publiczną? Oto link do klipu (wspomniane ujęcie ok. 0:51) https://www.youtube.com/watch?v=N_z8zvt2Ce8&feature=youtu.be
4. Kto jest autorem muzyki wykorzystanej w klipie? Czy pochodzi z serii filmów "Piraci z Karaibów"?
5. Jaki był koszt przygotowania spotu?

 

Czekamy na odpowiedzi.

 

polsatnews.pl

 

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie