Siostry kapucynki "robią formę" na siłowni. Nagranie ćwiczących zakonnic podbija sieć

Polska

Stepper i hantle - tego typu sprzęt sportowy siostrom kapucynkom z Siennicy nie jest obcy. Siostry postanowiły poprawić formę w siłowni, bo przed nimi wielki remont. Muszą przebudować dom dziecka, który prowadzą i potrzebują na to aż 300 tys. zł. Nagraniem umieszczonym w internecie chcą poruszyć serca internautów i zachęcić ich do wpłat.

Dom dziecka w Siennicy pod Mińskiem Mazowieckim siostry kapucynki prowadzą od ponad 20 lat,  wychowały już 80 dzieci. W tej chwili mają 10 podopiecznych, ale dom do końca tego roku trzeba przebudować. Dostosować budynek do nowych przepisów sanitarnych i przeciwpożarowych. Pokoje  dzieci przenieść na parter do kaplicy, a kaplicę przenieść na piętro.

 

- Już rok zbieramy pieniądze, jeździmy po parafiach, robimy zbiórki charytatywne, ale nie jest to wystarczające - powiedziała Polsat News Cecylia Pytka ze Zgromadzenia Sióstr Kapucynek Najświętszego Serca Jezusa.

 

"Włączamy sobie aerobik"

 

Pomysł na nagranie podsunęła im zaprzyjaźniona firma, która ufundowała sprzęt sportowy dla wychowanków. Filmik jest dostępny od niedzieli, obejrzało go  już ponad 6 tys. osób. Pierwsi darczyńcy już zadeklarowali wpłaty.

 

 

Siostry kapucynki liczą na hojność darczyńców i mają nadzieję, że choć w części powtórzą sukces dominikanek z wielkopolski, które zebrały już 5 mln zł na budowę nowego domu dla swoich wychowanków.

 

Jak pingwiny

 

Dominikanki drepczące po korytarzu jak pingwiny swoim poczuciem humoru  podbiły serca internautów. Zawrotną sumę  5 mln zł zebrały w ciągu kilku miesięcy.

 

- Nie miałyśmy innego wyjścia, miałyśmy 56 niepełnosprawnych chłopców, których bardzo kochamy, i 0 zł na koncie - powiedziała siostra Tymoteusza, dominikanka.

 

Nowy dom dla wychowanków w Broniszewicach pod Pleszewem już stoi. Siostry, jak mówią, potrzebują jeszcze miliona złotych. - Potrzebujemy pieniędzy na wyposażenie, głownie na meble - wyznała siostra Paula.

 

Siostry opiekują się niepełnosprawnymi chłopcami. Pałacyk, w którym teraz mieszkają nie spełnia norm przeciwpożarowych, dlatego  postanowiły zbudować nowy dom.

 

Polsat News

mr/paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie