Filmik zakonnic z okazji Światowego Dnia Pingwinów podbija sieć. W tle szczytny cel

Polska
Filmik zakonnic z okazji Światowego Dnia Pingwinów podbija sieć. W tle szczytny cel
Facebook/Eliza Małgorzata Myk

Nie tylko miłośnicy zwierząt obchodzą 25 kwietnia Światowy Dzień Pingwinów. Ogromny dystans do siebie pokazały zakonnice ze Zgromadzenia Sióstr św. Dominika. Jedna z dominikanek, będąca przy okazji księgową, zamieściła film na Facebooku, na którym razem z koleżanką naśladują pingwini chód.

Siostry dominikanki żartobliwie zauważyły, że choć we wtorek jest ich święto, to nie chcą kwiatów i bombonierek. Poprosiły o kupowanie cegiełek przeznaczonych na budowę nowego Domu Chłopaków - prowadzonego przez nie Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Broniszewicach (Wielkopolska).

 

Znajduje się on w XIX-wiecznym pałacyku w Broniszewicach. Niestety nie spełnia koniecznych wymogów przeciwpożarowych, a jednocześnie konserwator zabytków nie zgada się na jego przebudowę. Wyjście jest jedno - zamknąć dom, a chłopców rozesłać do innych miejsc rozrzuconych po całej Polsce.

 

"Zbudujemy nowy Dom Chłopaków"


"Mamy odesłać naszych synów daleko od nas i wielu z nich już być może nigdy nie zobaczyć. Czy może mama zostawić swoje dziecko? Czy może tak po prostu odpuścić nie walcząc o nie? My nie odpuszczamy. Postanowiłyśmy zrobić wszystko, by nasi synowie mieli swój dom i swoją rodzinę, by mieli swoje miejsce… Dlatego zbudujemy dla nich nowy Dom Chłopaków, tuż obok tego, w którym obecnie żyją. I wiemy, że wspólnie z Waszą pomocą jesteśmy w stanie to zrobić" - zapowiedziały siostry zakonne na stronie domchlopakow.pl.

 

Na wybudowanie nowego domu potrzeba ok. 5 mln zł, Do tej pory siostry zebrały już ponad połowę potrzebnej kwoty.

 

 

polsatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie