Rozbił się śmigłowiec z szefem meksykańskiego MSW na pokładzie. 13 osób nie żyje

Świat
Rozbił się śmigłowiec z szefem meksykańskiego MSW na pokładzie. 13 osób nie żyje
Twitter/Alfonso Navarrete

Co najmniej 13 osób, w tym troje dzieci, zginęło, a 15 zostało rannych, gdy w piątek śmigłowiec oceniający szkody po trzęsieniu ziemi w południowym Meksyku spadł na dwie furgonetki - podały w sobotę lokalne władze. Wszystkie ofiary śmiertelne znajdowały się na ziemi.

Śmigłowiec należący do meksykańskiej armii z szefem MSW Alfonsem Navarrete i gubernatorem stanu Oaxaca Alejandrem Muratem na pokładzie rozbił się w piątek nad ranem lokalnego czasu, gdy przedstawiciele władz sprawdzali, jakie szkody wywołało wcześniejsze trzęsienie ziemi.

 

Do wypadku doszło podczas próby lądowania w miejscowości Jamiltepec w stanie Oaxaca - podał Reuters. Śmigłowiec spadł na dwie furgonetki.

 

Navarrete powiedział telewizji Televisa, że ani on ani Murat nie odnieśli poważnych obrażeń w wypadku, do którego doszło podczas próby lądowania.

 

Wcześniej resort spraw wewnętrznych informował, że w wyniku incydentu zginęły dwie osoby na ziemi.

 

50 domów zniszczonych

 

W piątek stan Oaxaca i stolicę kraju nawiedziło trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,2. 

 

W jego wyniku uszkodzonych zostało co najmniej 50 domów, w tym kościół i budynek rządowy w miejscowości Jamiltepec w stanie Oaxaca, a prawie milion domów i firm jest pozbawionych prądu.

 

Epicentrum trzęsienia znajdowało się 37 km na północny wschód od miasta Pinotepa w stanie Oaxaca, a jego ognisko - na głębokości 24 km. Zarejestrowano 225 wstrząsów wtórnych. W stolicy syreny ostrzegły mieszkańców przed trzęsieniem 72 sekundy przed tym jak wstrząsy zaczęły być odczuwalne, dzięki czemu mieszkańcy mieli czas, by wybiec na ulice.

 

PAP

zdr/bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie