Google nagrywa rozmowy użytkowników. Zobacz, jak rejestrator wyłączyć, a pliki skasować

Technologie
Google nagrywa rozmowy użytkowników. Zobacz, jak rejestrator wyłączyć, a pliki skasować
pexels.com/zdj.ilustracyjne

Nagrania w postaci plików dźwiękowych zgromadzone są w zakładce history.google.com. Można je odsłuchać po wcześniejszym wpisaniu hasła do konta Google. Nagrywane są nie tylko komendy głosowe, ale i krótkie rozmowy. Opcję rejestrowania dźwięków można w szybki i łatwy sposób wyłączyć.

"Zapisując dane na Twoim koncie, możemy dostarczać Ci usługi lepiej dopasowane do Twoich potrzeb" - tak google tłumaczy, dlaczego gromadzi informacje.

 

Można przejrzeć nie tylko odwiedzane strony internetowe, ale i odsłuchać fragmenty rozmów. Co ciekawe, nagrywanie działa również wtedy, gdy urządzenie nie ma połączenia z internetem.

 

Kamerkę zakrył też Zuckerberg

 

Usługa nie jest jednak obowiązkowa. W każdej chwili można ją wyłączyć dzięki zakładce "Zarządzanie aktywnością".  Pliki można usunąć, a w ustawieniach konta opcję nagrywania właśnie po prostu wyłączyć.

 

Google zapewnia, że gdy tak się stanie żadna z komend czy rozmów nie będzie nagrywana. Można również odłączyć mikrofon w urządzeniu lub go zakleić. Jest to jednak dość uciążliwe, ponieważ przy każdym odbiorze połączenia trzeba ponownie go uruchomić albo odsłonić.

 

Coraz więcej użytkowników deklaruje, że zakrywa kamerki internetowe i wyłącza mikrofony w urządzeniach. Ma to zapewnić prywatność i chronić przed podglądaniem. Kamerki "zaklejają" agenci FBI i sam twórca Facebooka Mark Zuckerberg.

 

noizz.pl, polsatnews.pl

 

nro/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie