Znaleziono szczątki 9-latki, która zaginęła w sierpniu we Francji podczas wesela

Świat
Znaleziono szczątki 9-latki, która zaginęła w sierpniu we Francji podczas wesela
Reuters

Jest przełom w śledztwie dotyczącym zaginięcia dziewczynki na weselu w Alpach w sierpniu ubiegłego roku. Ciało Maëlys znaleziono w zaśnieżonym wąwozie, kilkanaście kilometrów od miejsca, gdzie odbyło się wesele. Podejrzanym o zabójstwo jest 34-letni Nordahl Lelandais, jeden z gości weselnych. W środę przyznał, że "nieumyślnie" zabił 9-latkę.

Mężczyzna zeznał, że "przypadkowo zabił Maëlys", nie określił okoliczności jej śmierci. Podczas przesłuchania przeprosił rodziców dziecka, sędziów oraz swoją ofiarę.

 

Powiedział też, że ciało dziewczynki ukrył w pobliżu swojego domu w Domessin, około 5 km od Pont-de-Beauvoisin, na południowym wschodzie Francji, gdzie odbywało się wesele. Później wrócił na uroczystość. Lelandais był jednym z gości wesela, na którym w nocy z 26 na 27 sierpnia zaginęła Maëlys.

 

Znalezienie ciała dziecka zajęło żandarmom i psom tropiącym dzień. Poszukiwania utrudniał śnieg. W końcu szczątki odkryto w wąwozie w alpejskim masywie Chartreuse, dalej niż wskazał Lelandais.

 

- Dziś wieczorem rodzice dowiedzieli się, że ich córka nie żyje, została zabita - to pierwsze słowa, jakie wypowiedział prokurator Grenoble Jean-Yves Coquillat podczas zorganizowanej w środę wieczorem konferencji prasowej.

 

Podejrzany o inne zabójstwo

 

34-latek jest byłym trenerem psów w wojsku. Podejrzenia w związku z jego osobą padły w toku śledztwa dotyczącego zaginięcia Maëlys już w ubiegłym roku.

 

Podczas przesłuchania mężczyzna zeznał wówczas, że Maëlys była w jego aucie, ale twierdził, że jej nie uprowadził. Ślady DNA dziewczynki znaleziono na desce rozdzielczej samochodu. Lelandais utrzymywał, że jest niewinny. Jego przyznanie się w środę do zabójstwa 9-latki zadziwiło reprezentującego go adwokata.

 

Prawnik Alain Jakubowicz powiedział, że rezygnuje z wniosku o zwolnienie swojego klienta.

 

- Jestem ojcem, nic gorszego rodzicowi nie może się przytrafić - przyznał.

 

Lelandais jest podejrzany również o zabójstwo żołnierza Artura Noyera w Savoie w ubiegłym roku. 

 

 

www.ouest-france.fr, polsatnews.pl, PAP

mta/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie