Zatrzymano mężczyznę ws. zaginięcia dziewczynki na weselu we Francji

Świat

Francuska policja aresztowała mężczyznę, który może mieć związek z zaginięciem dziewczynki na weselu w Pont-de-Beauvoisin, ok. 50 km od Grenoble. 9-letnia Maëlys de Araujo była widziana ostatnio w niedzielę, ok. 3 nad ranem. Policyjne psy straciły trop na parkingu w pobliżu sali weselnej.

Według śledczych 34-letni mężczyzna, jeden z gości weselnych, składał sprzeczne zeznania co do miejsca, w którym przebywał, gdy przez pewien czas nie było go wśród gości. W sprawie przesłuchano już ponad 180 osób, także uczestników dwóch innych imprez odbywających się w pobliżu sali weselnej.

 

Według francuskiej stacji bfmtv.com mężczyzna był wcześniej notowany przez policję.

 

Poszukiwania rozpoczęte przez gości

 

Nieobecność dziewczynki zauważono ok. godz. 3 nad ranem w niedzielę. Jej zaginięcie ogłosił DJ, imprezę zakończono, a goście rozpoczęli poszukiwania.

 

Po ok. godzinie zawiadomiono policję. Do poszukiwań zaangażowano ponad stu policjantów, nurków, ratowników górskich, psy tropiące i śmigłowiec. Nadal przeszukiwane są okoliczne lasy.

 

Psy policyjne straciły trop po znalezieniu na parkingu w pobliżu sali weselnej maskotki należącej do dziewięciolatki. Dziewczynka była na weselu ze swoimi rodzicami, starszą siostrą i innymi krewnymi.

 

 

The Telegraph, BBC, polsatnews.pl

 

mta/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie