"Czarna walentynka" dla prezydent Warszawy. "Ponieważ środa popielcowa trwa 7 miesięcy"

Polska
"Czarna walentynka" dla prezydent Warszawy. "Ponieważ środa popielcowa trwa 7 miesięcy"
Polsat News

Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze wraz z innymi ruchami miejskimi przygotowało mapę "miejskich kopciuchów", czyli pieców najniższej klasy, które są wykorzystywane do ogrzewania budynków będących własnością m.st. Warszawy. To ponad 1900 adresów w całym mieście. Podczas środowej konferencji zaprezentowano także "czarną walentynkę" dla Hanny Gronkiewicz-Waltz.

W Warszawie od kilku dni utrzymuje się wysokie stężenie pyłów zawieszonych - poinformował na stronach stołeczny ratusz. Władze zalecają, by w takiej sytuacji unikać przebywania na dworze, wietrzenia pomieszczeń, a także by zrezygnować z aktywności fizycznej na dworze.

 

Podczas środowej konferencji prasowej przed warszawskim ratuszem stowarzyszenie Miasto Jest Nasze wraz z przedstawicielami innych ruchów miejskich zaprezentowało "mapę kopciuchów".

 

Wolne od "miejskich kopciuchów" są tylko trzy dzielnice

 

- Od kilku dni oddychamy wyjątkowo zanieczyszczonym powietrzem, a miasto chwali się, jak dużo robi dla jego poprawy. Tymczasem tu mamy dane o piecach, z których zanieczyszczenie w stu procentach zależy od ratusza - mówił Jan Mencwel, prezes MJN.

 

 

Jak wynika z danych przedstawionych przez ruchy miejskie, większość takich pieców działa w Wawrze, na obu Pragach i Targówku, ale też we Włochach i Ursusie. Wolne od "miejskich kopciuchów" są tylko trzy dzielnice: Bielany, Żoliborz i Ursynów.

 

"Mapę kopciuchów" można zobaczyć tutaj: smog.miastojestnasze.org

 

"Prezent" odebrał wiceprezydent 

 

Aktywiści zostawili Hannie Gronkiewicz-Waltz czarną walentynkę z życzeniami: "Miłości oraz powietrza dla Warszawy". "Prezent" odebrał wiceprezydent miasta Witold Pahl.

 

 

polsatnews.pl

zdr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie