Wybuch gazu w Toruniu. Są ranni

Polska
Wybuch gazu w Toruniu. Są ranni
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Polsat News

Do wybuchu gazu doszło w budynku wielorodzinnym przy ul. Kujawskiej na Podgórzu, w pobliżu dworca PKP Toruń Główny. Około godz. 15 we wtorek eksplodowała w mieszkaniu butla z gazem. Na miejscu trwa akcja ratownicza, wiadomo, że dwie osoby zostały ranne, a około 20 okolicznych mieszkańców ewakuowano.

- Do wybuchu gazu propan-butan doszło na pierwszym piętrze budynku mieszkalnego - powiedział serwisowi ototorun.pl Andrzej Seroczyński, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Toruniu.

 

Oparzeń pierwszego stopnia doznali kobieta i mężczyzna, którzy przebywali w pobliżu wymienianej butli gazowej. - Na szczęście eksplozja spowodowała jedynie uszkodzenie okna w mieszkaniu, które jednocześnie zadziałało jako amortyzator wybuchu. Rozrzut części wokół budynku był dość znaczny. Elementy okna znajdowały się nawet 15 metrów od obiektu - wyjaśniał Seroczyński.


Według wstępnych ustaleń strażaków, do wybuchu doszło w wyniku nieszczelności butli z gazem. Jak podaje radio Eska, w mieszkaniu wypadły szyby, a zniszczeniu uległa jedna ze ścian. Nadzór budowlany sprawdza, czy konstrukcja budynku jest zagrożona.

 

Na miejscu, poza ośmioma zastępami straży pożarnej,  pracują służby medyczne i policja.

 

nowości.com.pl, ototorun.pl, radio Eska

grz/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze