Ewakuacja ponad 2 tys. osób w Dzierżoniowie. Podczas prac budowlanych znaleziono niewybuchy

Polska

Ponad 2 tys. osób musi we wtorek opuścić swoje domy z okolic mostu przy ul. Sienkiewicza w Dzierżoniowie, po tym, jak podczas prac budowlanych znaleziono paczki, prawdopodobnie z pochodzącym z czasów II wojny światowej trotylem. To druga taka ewakuacyjna w ciągu kilku miesięcy w tym miejscu. W listopadzie ubiegłego roku również znaleziono pod tym mostem paczki z trotylem.

Obszar objęty ewakuacją to teren zamknięty ulicami Kościuszki (od skrzyżowania z ul. Świdnicką, do skrzyżowania z ul. Kolejową), Kolejową (od ul. Kościuszki, do ul. Strumykowej), ul. Batalionów Chłopskich, ul. Prochową, ul. Przedmieście i ul. Świdnicką.

 

Jak powiedział oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie Marcin Ząbek, mieszkańcy muszą opuścić swoje domy do godziny 9. - Obszar objęty ewakuacją pokrywa się z tym z listopada, wówczas domy i lokale usługowe opuściło ponad 2 tys. osób - powiedział policjant.

 

Ewakuacja może potrwać cały dzień, ponieważ nie wiadomo, ile potrwa akcja saperów. W znalezionych paczkach prawdopodobnie znajduje się trotyl. - To na razie podejrzenia, zawartość tych paczek stwierdzą saperzy - powiedział oficer prasowy.

 

PAP, fot/wideo: doba.pl

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie