Niewybuchy w Dzierżoniowie. Ewakuowani mieszkańcy nie wrócą na noc do domów

Polska
Niewybuchy w Dzierżoniowie. Ewakuowani mieszkańcy nie wrócą na noc do domów
Polsat News/Zdj. ilustracyjne

Kilka paczek trotylu znaleziono w środę ok. godz. 11 pod mostem w Dzierżoniowie (Dolnośląskie). Z powodu zagrożenia wybuchem ewakuowano łącznie około 2 tys. osób. Akcja rozbrajania może potrwać nawet kilka dni.

Jak poinformowała dzierżoniowska straż pożarna, paczki z trotylem odkryto podczas prac remontowych przy moście. Na miejscu zarządzono około 500-metrowa strefa bezpieczeństwa.

 

- Z powodu zagrożenia ewakuowano mieszkańców domów wielorodzinnych, pracowników sklepów i innych obiektów użyteczności publicznej znajdujących się w okolicy ul. Sienkiewicza - powiedział kpt. Sławomir Dudziński ze straży pożarnej w Dzierżoniowie.

 

Nocleg w hotelach, kinach i przedszkolach

 

Jak poinformował rzecznik urzędu miasta Rafał Pilśniak, ewakuowano około 2 tys. osób, z czego około 600 osób zameldowanych w pobliżu mostu.

 

Wiadomo już, że mieszkańcy nie będą mogli w ciągu najbliższych godzin powrócić do swoich domów. Władze miasta udostępniły dla wszystkich ewakuowanych mieszkańców, którzy nie mogli zatrzymać się u rodziny lub znajomych, pomieszczenia kina. Udostępniono również pomieszczenia w Hotelu OSiR przy ul. Strumykowej oraz w przedszkolach.

 

Rejon mostu jest niedostępny. Ładunkiem wybuchowym zajmują się saperzy.

 

PAP, polsatnews.pl

prz/zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie