Lotnisko London City zamknięte. Znaleziono niewybuch z II wojny światowej

Świat
Lotnisko London City zamknięte. Znaleziono niewybuch z II wojny światowej
ChiralJon/Flickr.com/CC BY 2.0

Wszystkie loty do i z lotniska London City zostały odwołane w poniedziałek po tym, jak dzień wcześniej port lotniczy został tymczasowo zamknięty. W doku króla Jerzego V nad Tamizą znaleziono bombę z okresu drugiej wojny światowej. Z powodu utrudnień i utworzenia strefy zamkniętej wyłączono z ruchu wiele ulic.

- Lotnisko pozostaje zamknięte w poniedziałek po odnalezieniu bomby z czasów drugiej wojny światowej - oświadczył Robert Sinclair, dyrektor zarządzający London City Airport, piątego co do wielkości i położonego w centrum brytyjskiej stolicy portu lotniczego.

 

Policja oświadczyła, że bomba została znaleziona w niedzielę rano podczas prac w doku króla Jerzego V, znajdującego się niedaleko od jedynego pasa startowego lotniska London City; wieczorem wokół niewybuchu ustanowiono strefę zamkniętą.

 

- Wszystkie loty z i do London City są w poniedziałek odwołane, a strefa zamknięta znajduje się w najbliższej okolicy - poinformował Sinclair. Dodał, że służby lotniska "w pełni współpracują z Policją Metropolitalną i Królewską Marynarką Wojenną i ciężko pracują, aby bezpiecznie usunąć ładunek i rozwiązać sytuację tak szybko, jak to możliwe".

 

Na miejsce przyjechali saperzy Marynarki Wojennej. Poinformowano, że pocisk zostanie zniszczony, gdy będzie to możliwe.

 

 

Na koncie lotniska na Twitterze zamieszczono link z telefonami dla pasażerów, którzy chcą się dowiedzieć więcej o odwołanych lotach. 

 

 

Stołeczna policja poinformowała, że z nieruchomości w obrębie strefy zamkniętej ewakuowano ludzi, zamknięto również wiele dróg.

 

Tysiące bomb zostało zrzuconych na Londyn przez niemieckie siły powietrzne Luftwaffe między wrześniem 1940 a majem 1941 roku.

 

PAP, polsatnews.pl

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie