Znaleziono niewybuch z I wojny światowej. Podczas wycinki drzew

Polska
Znaleziono niewybuch z I wojny światowej. Podczas wycinki drzew
tarnow.policja.gov.pl

Pocisk artyleryjski z okresu I wojny światowej znaleziono podczas wycinki drzew w Szerzynach (pow. Tarnów). W środę niebezpieczny niewybuch został zneutralizowany - poinformował rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie Paweł Klimek. To kolejne takie znalezisko w Szerzynach.

Pocisk znaleźli pracujący w weekend przy wycince drzew robotnicy. Osunięcie skarpy w lesie odsłoniło pocisk artyleryjski, który znajdował się tuż pod powierzchnią ziemi.

 

Jak podaje policja, niewybuch wraz z zapalnikiem stanowił duże zagrożenie eksplozją.

 

Skierowana na miejsce grupa pirotechniczna z Tarnowa zabezpieczyła niewybuch i oznaczyła niebezpieczne miejsce, a policjanci z posterunku w Szerzynach wspólnie z druhami Ochotniczej Straży Pożarnej w Szerzynach pilnowali miejsca do czasu przybycia saperów.

 

 

Policja apeluje o ostrożność


W środę patrol saperski z Rzeszowa bezpiecznie przetransportował znalezisko na poligon, gdzie pocisk został zneutralizowany.

 

Jak przypomina tarnowska policja, jest to kolejne niebezpieczne znalezisko w Szerzynach. W maju ubiegłego roku podczas prac przy drodze gminnej pracownicy wykopali dwa pociski artyleryjskie, które również groziły niebezpieczeństwo wybuchu. Ewakuowano wówczas ponad 350 osób, w większości dzieci z pobliskiej szkoły.

 

Tarnowska policja apeluje o ostrożność i niepodejmowanie prób samodzielnego przenoszenia tego typu przedmiotów. Nieostrożne postępowanie może zagrozić zdrowiu, a nawet życiu. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić dyżurnego, a miejsce oznaczyć do czasu przyjazdu patrolu - poucza policja.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie