Awaryjne lądowanie śmigłowca w Rosji. Dwie osoby nie żyją

Świat
Awaryjne lądowanie śmigłowca w Rosji. Dwie osoby nie żyją
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Flickr/Tatiana Bulyonkova

Śmigłowiec Mi-8 lądował awaryjnie w pobliżu Strieżewoj, 790 km na północny zachód od Tomska. Zginęli dwaj piloci, cztery osoby odniosły poważne obrażenia. Śmigłowiec wykonywał lot medyczny ze stacji meteorologicznej Prohorkino. Na pokładzie znajdował się zespół medyczny, pacjent i załoga.

Służba prasowa administracji regionu informuje, że śmigłowiec transportował pacjenta do szpitala w Strieżewoj w obwodzie tomskim. Do awaryjnego lądowania Mi-8 doszło w poniedziałek o godz. 14:46 (o godz. 8:46 czasu polskiego). 


Wrak rozbitego śmigłowca odnaleziono o godz. 17:28 (11:28 czasu polskiego) w odległości 42 km od osady Aleksandrowskoje.


Według rosyjskich mediów wśród pasażerów był oficer śledczy, który eskortował 45-letnią kobietę. Według wstępnych danych została ona zatrzymana z powodu problemów psychicznych.


Stan pasażerów, którzy przeżyli awaryjne lądowanie jest poważny. Dwie osoby trafiły na oddział intensywnej terapii.


Rosyjskie służby prowadzą śledztwo na podstawie artykułu o "naruszeniu zasad bezpieczeństwa ruchu lotniczego, które w wyniku zaniedbania spowodowały poważne obrażenia ciała i znaczne szkody".

 

tv2.today, 70.mchs.gov.ru

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie