Katastrofa helikoptera w Wielkim Kanionie. Są ofiary śmiertelne i ranni

Świat
Katastrofa helikoptera w Wielkim Kanionie. Są ofiary śmiertelne i ranni
Teddy Fujimoto/Gerard Ramalho/Twitter.com

Trzy osoby zginęły, a cztery zostały ranne w katastrofie helikoptera, który rozbił się w sobotę wieczorem czasu lokalnego w Wielkim Kanionie w północnej części stanu Arizona na południowym zachodzie USA - poinformowała miejscowa policja, cytowana przez CNN.

W maszynie typu EC-130 znajdował się pilot i sześcioro pasażerów, którzy zwiedzali Wielki Kanion z lotu ptaka z firmą wycieczkową Papillon Airways.

 

Jak podaje telewizja CNN, ekipa ratunkowa ma trudności z dotarciem do czwórki ocalałych z katastrofy. Akcję ratunkową utrudniają niekorzystne warunki pogodowe - zbyt duży wiatr i ciemność - oraz nierówne ukształtowanie terenu - powiedział szef miejscowej policji Francis E. Bradley.

 

Zdjęcia z miejsca katastrofy pokazują, jak z wraku helikoptera, który runął w skalisty teren, wydobywają się płomienie i czarny dym.

 

 

Rzecznik Federalnego Zarządu Lotnictwa (FAA) Allen Kenitzer poinformował, że FAA i Krajowy Zarząd Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) uruchomi śledztwo w sprawie katastrofy.

 

Papillon Airways poinformowało na swojej stronie internetowej, że "jest największą na świecie firmą oferującą wycieczki z lotu ptaka" i zapewnia "jedyny sposób na zwiedzenie Wielkiego Kanionu".

 

Firma podała, że co roku z jej usług korzysta około 600 tysięcy turystów. Podkreśla, że "przestrzega zasad i przepisów dotyczących bezpieczeństwa lotów, które znacznie wykraczają poza przepisy wymagane przez FAA".

 

PAP

mta/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie