W Sosnowcu zawaliła się kamienica. Dwie osoby znalazły się pod gruzami

Polska

Do zdarzenia doszło tuż po godz. 20 przy ul. Tylnej 12 w Sosnowcu. Pod gruzami znalazły się dwie osoby - kobieta i mężczyzna. Ok. 80-letniego mężczyznę udało się uratować. Z sąsiednich budynków ewakuowano ok. 20 osób, które mogą się schronić w podstawionym autobusie. Prawdopodobną przyczyną zawalenia się budynku był wybuch butli z gazem.

- Jak wynika z bardzo wstępnych ustaleń i oceny miejsca zdarzenia, prawdopodobnie doszło do wybuchu butli z gazem - powiedziała rzeczniczka sosnowieckiej policji Sonia Kepper. Policjantka dodała, że na miejscu są wszystkie służby - strażacy, policjanci, a także przedstawiciele nadzoru budowlanego i lokalnych władz.

 

- Udało się dotrzeć i wydobyć mieszkańca tej kamienicy. Poszukiwana jest jeszcze jedna osoba. Z relacji poszkodowanego i sąsiadów wynika, że pod gruzami może znajdować się 78-letnia małżonka wydobytego mężczyzny - powiedział podinsp. Mariusz Łabędzki z sosnowieckiej policji.

 

Na miejscu pojawiło się 11 ratowników z Jastrzębia-Zdroju z dwoma psami.  

 

 

Do katastrofy doszło w sobotę wieczorem - zawaliła się część niewielkiej, jednopiętrowej kamienicy przy ul. Tylnej. Mieszka w niej kilkanaście osób. 

 

 

PAP, polsatnews.pl, zdjęcie i wideo w treści depeszy autorstwa pani Anety

zdr/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie