Odwołano cały zarząd Polskiej Grupy Zbrojeniowej

Polska
Odwołano cały zarząd Polskiej Grupy Zbrojeniowej
Wiki Commons/Kubsson94/CC BY-SA 4.0
Siedziba PGZ w Radomiu

Nowa rada nadzorcza odwołała w czwartek zarząd Polskiej Grupy Zbrojeniowej z prezesem Błażejem Wojniczem. Pełnienie obowiązków prezesa powierzyła Jakubowi Skibie - poinformowała PGZ.

Jak poinformowano, nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy dokonało w czwartek zmian w Radzie Nadzorczej PGZ. Funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej powierzyła Wojciechowi Dąbrowskiemu, który zastąpił Piotra Sulewskiego.

 

Błażej Wojnicz stał na czele zarządu spółki od lutego 2017 stał. Rada powierzyła obowiązki prezesa Jakubowi Skibie.

 

57-letni Skiba od października ub. r. czasowo wykonywał czynności prezesa Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, z funkcji zrezygnował 8 lutego. Wcześniej był wiceministrem spraw wewnętrznych, gdy na czele resortu stał Mariusz Błaszczak. 

 

Jak zapowiedziało MSWiA, rada nadzorcza PWPW w najbliższym czasie wskaże osobę, która przejmie obowiązki prezesa Wytwórni.

  

Nowy prezes PGZ zostanie wyłoniony w konkursie

 

Rada Nadzorcza Polskiej Grupy Zbrojeniowej podjęła również uchwałę w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko prezesa zarządu PGZ.

 

Urodzony w Krakowie, ukończył historię na KUL, jest również absolwentem Krajowej Szkoły Administracji Publicznej (KSAP). W latach 1993-1997 pracował w NIK, MSZ i jako I Sekretarz w Stałym Przedstawicielstwie RP przy ONZ. W latach 1997-1999 pełnił funkcję dyrektora biura szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a w latach 1999-2001 - dyrektora generalnego w GUS.

 

Od 2005 r. był dyrektorem generalnym w MSWiA, a następnie w KPRM. W 2007 został powołany przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego w skład zarządu NBP. Był również członkiem Rady KSAP i Rady ds. Uchodźców. W 2016 r. uzyskał tytuł doktora ekonomii w Szkole Głównej Handlowej.

 

PGZ, utworzona w 2013 r. w ramach konsolidacji przemysłu zbrojeniowego, skupia ponad 60 spółek, w których pracuje 17,6 tys. osób; łącznie ma udziały w ponad stu spółkach i roczne przychody na poziomie 5 mld zł. W skład Grupy wchodzą spółki branż zbrojeniowej, stoczniowej, offshore, nowych technologii, finansów i nieruchomości, a także wojskowe przedsiębiorstwa remontowo-produkcyjne

 

PAP

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie