"Z zawodu jest dyrektorem, zna się na wszystkim". Brejza o nowym prezesie Orlenu

Biznes

Niespodziewana zmiana. Na czele paliwowego giganta - firmy PKN Orlen - stanął Daniel Obajtek. Zastąpił Wojciecha Jasińskiego, który do tej pory uważany był za osobę z bliskiego otoczenia prezesa PiS. Nowy prezes do poniedziałku był szefem innej dużej firmy - Energi - ale największe wrażenie robi fakt, że przez lata z sukcesami był wójtem Pcimia.

Jeszcze trzy lata temu, w czasie kampanii wyborczej, jako wójt Pcimia, z Beatą Szydło malował szkołę. 

 

"Daniel - Wszystko Mogę - Obajtek"


Nowy prezes Orlenu uważany jest za ulubieńca prezesa PiS. To o nim Jarosław Kaczyński mówił: "Daniel - Wszystko Mogę - Obajtek", czy "Będziemy rządzić Polską jak Obajtek Pcimiem".


- Daniela Obajtka znam i wiem, jak potrafi być skuteczny, i uważam, że  to dobra decyzja - zapewniała Beata Mazurek, wicemarszałek Sejmu (PiS). 


Daniel Obajtek przez 9 lat był wójtem małopolskiego Pcimia. - Był osobą, która cieszyła się bardzo dużą popularnością - wspomina wójt Pcimia Piotr Hajduk.

 

Błyskawiczna kariera wójta


W ciągu ostatnich dwóch lat jego kariera gwałtownie przyspieszyła. Najpierw został prezesem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Rok później prezesem grupy energetycznej Energa.


- Jest to bardzo dobry menadżer, on to udowodnił będąc prezesem Energii. Proszę zobaczyć, jak zachowywał się kurs Energii wtedy, a jakie wyniki ma teraz Energa - powiedział Patryk Jaki.

 

"Dyplom magisterski obronił trzy lata temu. Zaocznie"


Entuzjazmu rządzących nie podziela opozycja. - Pan Obajtek z zawodu jest dyrektorem.  Zna się na wszystkim - ironicznie stwierdził poseł PO Krzysztof Brejza.

 

Agnieszka Pomaska z PO zarzuca Danielowi Obajtkowi zarzuca brak odpowiednich kompetencji. - Swój dyplom magisterski obronił, jeśli dobrze pamiętam, trzy lata temu. Po studiach zaocznych – zauważyła posłanka.


- Sam o sobie mówił, że ma odwagę podejmować decyzje, ale rodzi się pytanie, czy oprócz tej odwagi ma wiedzę - zastanawiał się Andrzej Czerwiński, były minister skarbu z Platformy Obywatelskiej.


Wydarzenia

grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze