Przywłaszczył sobie sprzęt muzyczny i alkohol. Za ponad 100 tys. zł

Polska

29-letni mężczyzna zawarł umowę z DJ-em, który zamontował w jego lokalu w Legnicy (woj. dolnośląskie) własny sprzęt muzyczny, a następnie go zwolnił zatrzymując dla siebie całe wyposażenie. 29-latek zaopatrywał się również w lokalnej hurtowni w napoje alkoholowe nie płacąc za towar. Wartość przywłaszczonego sprzętu muzycznego i alkoholu przekroczyła 100 tysięcy zł.

Działania przeciwko przedsiębiorcy rozpoczęto w styczniu po złożeniu przez dwie osoby pokrzywdzone zawiadomienia do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przywłaszczenia mienia. Po przeanalizowaniu zebranego materiału policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu 29-letniego mieszkańca Legnicy.


Właściciel lokalu rozrywkowego w czerwcu 2017 roku zawarł umowę z DJ-em, który w ramach swojej działalności w jego lokalu zamontował własny sprzęt muzyczny wraz z nagłośnieniem oraz oświetleniem. Po miesiącu przedsiębiorca zwolnił go, ale nie pozwolił zabrać sprzętu za ok. 100 tys. zł.

 

W tym samym czasie przedsiębiorca zaopatrywał się w lokalnej hurtowni napojów alkoholowych, jednak nie płacił za towar, a zaległe rachunki opiewały już na kwotę ponad 17 tys. zł.

 

Policjanci podczas przeszukania pomieszczeń należących do zatrzymanego mężczyzny odzyskali przywłaszczony sprzęt muzyczny, a także część alkoholu.

 

polsatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie