Ukradł transporter opancerzony i wjechał w sklep. Wyszedł z niego z... butelką wina

Świat

Mieszkaniec Apatyty w obwodzie murmańskim ukradł w środę nad ranem pojazd MT-LB - pływający transporter opancerzony należący do paramilitarnej organizacji - i ruszył w miasto. Gdy uderzył w jeden z samochodów, stracił panowanie nad transporterem. Chwilę później staranował witrynę sklepową. Wysiadł, wszedł do sklepu i ukradł butelkę wina.

Według lokalnej agencji prasowej Hibinform, mężczyzna już prowadząc skradziony transporter opancerzony był pod wpływem alkoholu. Jeżdżąc po mieście staranował osobowe auto marki Daewoo, a gdy próbować zawrócić na jednej z wąskich uliczek, wjechał w sklepową witrynę.

 

"Czołgista" z butelką wina w ręku


Opuścił pojazd przez właz, ocenił szkody i spokojnie wszedł do sklepu przez zdewastowaną witrynę sklepową. Wyszedł z niego z butelką wina, którą trzymał w ręku do czasu przyjazdu policji. 


Około dwudziestoletni mężczyzna, którego tożsamości nie ujawniono, nie stawiał oporu przy zatrzymaniu - informuje agencja prasowa RIA.


Przy okazji okazało się, że sklep, z którego "czołgista" zabrał butelkę wina, nie miał pozwolenia na sprzedaż alkoholu o tak wczesnej porze.

 

Kilkaset MT-LB w Polsce


Pojazd opancerzony MT-LB został skonstruowany pod koniec lat 60. jako ciągnik artyleryjski przeznaczony do holowania armat przeciwpancernych. Na uzbrojeniu Wojska Polskiego znajduje się kilkaset pojazdów wykorzystujących podwozie MT-LB, a produkowała je Huta Stalowa Wola.

 

polsatnews.pl, Reuters, fot. Reuters/Albert Borkin

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie